Obsługa zewnętrznych klawiatur i smartwatchów w kolejnej aktualizacji dla Lumii

Strona główna Aktualności

O autorze

Zaledwie wczoraj ukazały się informacje, że niektóre z modeli Lumii, również w Polsce, otrzymały możliwość aktualizacji oprogramowania do wersji Denim. Tymczasem Microsoft nie spoczywa na laurach i publikuje bardzo interesujące wieści – na stronie domowej Bluetooth SIG pojawiły się wstępne informacje o nowościach, które zostaną dodane do kolejnej aktualizacji.

Nowości w Windows Phone 8.1 Update 2 zapowiadają się bardzo ciekawie. Sam producent zaznacza, że skupiono się między innymi na udoskonaleniu funkcjonowania Bluetootha w Lumiach. Niesie to za sobą bardzo istotne konsekwencje: dodano obsługę HID, co pozwoli użytkownikom Windows Phone na bezprzewodowe korzystanie z takich urządzeń peryferyjnych, jak klawiatury, dżojstiki i myszy. Nowością będzie także obsługa MAP i HOGP, która umożliwia kontrolę urządzenia przy pomocy smartwatchów. Microsoft zapowiada także możliwość sortowania listy ustawień Windows Phone według upodobań użytkownika, co przy rosnącej liczbie pozycji w menu, może się okazać bardzo przydatne.

Część nowości, o których mowa była w kontekście kolejnej aktualizacji, jak na przykład obsługa większej liczby języków przez asystenta Cortana czy możliwość włączania i wyłączania transmisji danych z poziomu paska powiadomień, została dodana już do aktualizacji Denim. Możliwe zatem, że na funkcję kontroli swojej Lumii przez Bluetooth Microsoft nie każe czekać swoim klientom zbyt długo.

Zmiany w Windows Phone podążają w ciekawym kierunku. Rozwijany jest głosowy asystent Cortana, trwają także betatesty obsługi telefonów z systemem Windows Phone za pomocą gestów, o czym informowaliśmy w czerwcu. Biorąc pod uwagę rozwój wsparcia dla bezprzewodowej komunikacji Bluetooth, może się wkrótce okazać, że do obsługi smartfona, którego dużą część powierzchni stanowi ekran dotykowy, niepotrzebny będzie... dotyk.

© dobreprogramy
s