OpenShot 2.2

Strona główna Mac Multimedia Tworzenie i edycja filmów
Pobierz program
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

OpenShot to otwarty edytor wideo z możliwością pracy na materiałach 4K, miksowania dźwięku i renderowania podstawowych efektów specjalnych oraz animacji.

OpenShot nie ma ograniczeń liczby ścieżek i warstw, na których można komponować projekt, co stawia go na równi z profesjonalnymi programami do nieliniowej edycji wideo. Przy pracy z klipami można stosować precyzyjne przycinanie, skalowanie (cyfrowy zoom), przesuwanie i obracanie obrazu, a także przyciąganie przy montażu. Efekty specjalne można generować z pomocą bitmap lub grafik wektorowych w formacie SVG.

Do dyspozycji mamy tu także kolekcję przejść między klipami, efekty wizualne, pozwalające manipulować barwami klipów, możliwość pracy z greenscreenem i maskowania przezroczystych fragmentów klipów, co jest nieocenione przy tworzeniu efektów specjalnych. Nie zabrakło generatora animowanych napisów 2D i 3D. Można skorzystać także ze zmiany tempa klipów (przyspieszanie lub zwalnianie) oraz z „rotoskopu”, czyli możliwości składania filmu z sekwencji obrazów, co pozwala tworzyć filmy animowane poklatkowo.

OpenShot bazuje na FFfmpeg przy imporcie materiałów i eksporcie projektów.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieRecenzja Xiaomi Mi Mix 2S. Naprawdę świetnie, ale jeszcze bez perfekcji