r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

OpenShot 2.3.3

Strona główna Windows Multimedia Tworzenie i edycja filmów
Pobierz program przy pomocy Asystenta pobierania zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

OpenShot jest otwartoźródłowym, darmowym edytorem wideo, który poradzi sobie z montażem nawet bardzo złożonych filmów, z materiałów wideo, fotografii, podkładów dźwiękowych i efektów przejścia.

Galeria programu

Program pozwala na dodanie rozmaitych efektów montażowych i specjalnych, umieszczenie napisów w filmach, a cała odbywająca się w czasie rzeczywistym edycja bazuje na standardowym dla takich programów interfejsie osi czasu, w której umieszcza się i łączy poszczególne elementy filmowej kompozycji.

Kliknięcie prawym przyciskiem myszy na klipie pozwala zrobić z nim praktycznie wszystko: oprócz kopiowania i wklejania przez menu kontekstowe mamy do dyspozycji animacje, rotacje, przyspieszanie i spowalnianie, wygaszanie i rozjaśnianie, regulację głośności oraz oczywiście cięcia.

Montażyści docenią liczne wbudowane efekty przejścia, nakładki, znaki wodne, kreatory, animację po klatkach kluczowych i liczne efekty specjalne.

W łatwy sposób OpenShot pozwala gotową pracę wyeksportować do docelowych formatów i rozdzielczości (obsługiwane są wszystkie kodeki z biblioteki FFmpeg, oraz rozdzielczości nawet 5K), a także udostępnić stworzone wideo na YouTube i Vimeo, czy też przygotować obraz na nośniki optyczne (DVD i Blu-ray).

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

OpenShot 2.2 z szybką edycją wideo 4K – mocny rywal komercyjnych pakietów

26
OPROGRAMOWANIE 28.12.2016 | Adam Golański (eimi)

OpenShot to jeden z najlepszych opensource’owych nieliniowych edytorów wideo – a teraz do wszystkich swoich zalet dodaje wsparcie dla rozdzielczości 4K. Przynosząca to wersja 2.2 na Linuksa pojawiła się jeszcze przed świętami, a teraz z jej możliwości mogą skorzystać już też użytkownicy Windowsa. Szybszy, stabilniejszy, wygodniejszy w użyciu – wersja 2.2 przynosi sporo wartych uwagi nowości. Według autorów OpenShota, dzięki nowemu mechanizmowi buforowania, w niektórych przypadkach edytor ten przyspiesza nawet dziesięciokrotnie. Bez problemu sobie teraz radzi z otwieraniem dużych projektów,…

Recenzje użytkowników

nie działa
pod widows 7 program sie co chwile zawiesza, niczego nie można zapisać
ocena użytkownika

program co chwile się zawiesza, niczego nie można zapisać

08.09.2017 16:00 | Recenzja do wersji 2.3.3
brak + w tej wersji
nie działa
ocena użytkownika

Nie polecam, bo to zwyczajnie nie działa
W tutorialu jest żeby przeciągnąć plik - nie działa. Trzeba importować (ctrl+F).
Potem biorę podgląd - odtwarza kilka sekund i zacina się. po kilkudziesięciu sekundach odtwarza jeszcze parę sekund i znowu odtwarzanie zacina się.
Podgląd - przesuwanie tego niebieskiego wichajstra - trochę działa, trochę nie.
Mój plik testowy 'waży' tylko 28 MB.
Taka wersja programu nie nadaj się do publikacji / używania.
nawet za darmo tego nie dotykać.
To byłby bardzo fajny program - gdyby działał jak należy

10.01.2017 19:09 | Recenzja do wersji 2.2

Komentarze

0 nowych
Baldebaran   2 #6 01.08.2017 15:56

Widzę 5 komentarzy, w których użytkownicy jednoznacznie wskazują, że program nie nadaje się do użytku (w uproszczeniu - nie działa). Do tego mamy skromną recenzję użytkownika Bulo82, który nieco mniej lakonicznie (acz zwięźle, krótko i na temat) mówi dokładnie o tym samym. A jeśli chodzi o pozytywne oceny użytkowników - żadnej. Tymczasem ocena redkacji to 5 gwiazdek. Jakim cudem? Czy w ogóle redaktorzy sprawdzali ten program? Faktycznie go używali by sporządzić opis, czy sami polegają jedynie na informacjach medialnych od dewelopera lub doświadczeniach opartych na dystrybucji linuksowej? Bo jak dla mnie, ewidentnie, wygląda na to, że wersję Windowsową, autor opisu aplikacji, uruchomił tylko i wyłącznie celem zrobienia zrzutów ekrany, nie sprawdzając żadnej funkcjonalnosci. Od portalu branżowego, oczekiwałbym czegoś więcej, niż pospolitego copywriting-u.

  #5 01.05.2017 20:14

Po prostu nie działa, nie polecam

  #4 13.03.2017 13:01

Na Windows 10 cąły czas się zawiesza. Program do kitu.

  #3 08.03.2017 18:31

Program jest super, często go używam i ma stabilność 100% ale na Linuksie. Kompilacja tego programu pod Windows jest zła i ma błędy szczególnie ze stabilnością działania.

  #2 03.02.2017 12:22

Potwierdzam. Kompletna klapa. Ciągle się tnie i zawiesza.

  #1 29.01.2017 21:43

no faktycznie nie działa

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.