OpenShot OpenShot 2.4.3

Strona główna Windows Multimedia Tworzenie i edycja filmów
Pobierz ​program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

OpenShot jest otwartoźródłowym, darmowym edytorem wideo, który poradzi sobie z montażem nawet bardzo złożonych filmów, z materiałów wideo, fotografii, podkładów dźwiękowych i efektów przejścia.

Program pozwala na dodanie rozmaitych efektów montażowych i specjalnych, umieszczenie napisów w filmach, a cała odbywająca się w czasie rzeczywistym edycja bazuje na standardowym dla takich programów interfejsie osi czasu, w której umieszcza się i łączy poszczególne elementy filmowej kompozycji.

Kliknięcie prawym przyciskiem myszy na klipie pozwala zrobić z nim praktycznie wszystko: oprócz kopiowania i wklejania przez menu kontekstowe mamy do dyspozycji animacje, rotacje, przyspieszanie i spowalnianie, wygaszanie i rozjaśnianie, regulację głośności oraz oczywiście cięcia.

Montażyści docenią liczne wbudowane efekty przejścia, nakładki, znaki wodne, kreatory, animację po klatkach kluczowych i liczne efekty specjalne.

W łatwy sposób OpenShot pozwala gotową pracę wyeksportować do docelowych formatów i rozdzielczości (obsługiwane są wszystkie kodeki z biblioteki FFmpeg, oraz rozdzielczości nawet 5K), a także udostępnić stworzone wideo na YouTube i Vimeo, czy też przygotować obraz na nośniki optyczne (DVD i Blu-ray).

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

darmowy, wszystkomający, robi co trzeba
brak
ocena użytkownika
01.01.2020 18:06 • Recenzja do wersji 2.4.3

Program działa bardzo dobrze w systemie Linux Mint oraz w Windows 8.1 x64. Niestety w Windows 10 x64 nie działa, zawiesza się szybko po starcie. To chyba wina samej 10, która z każdą aktualizacją staje się niezgodna z różnym softem. Na szczęście OpenShot Video Editor działa pod starszymi wersjami windowsa bez problemów i pod Mintem również. Mnie program bardzo przypadł do gustu i polecam go innym.

nie działa
pod widows 7 program sie co chwile zawiesza, niczego nie można zapisać
ocena użytkownika
08.09.2017 16:00 • Recenzja do wersji 2.3.3

program co chwile się zawiesza, niczego nie można zapisać