r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Opera 46 dostępna z budżetem czasowym dla kart w tle i obsługą APNG

Strona główna Aktualności

O autorze

Na dziobie okrętu. Stawia znaczące nad znaczonym, lubi czapki z daszkiem, teorię gier, tłumaczenia maszynowe i karabiny maszynowe.

Na początku maja ukazała się pierwsza wersja Opery z odświeżonym interfejsem użytkownika, rozwijana pod nazwą Reborn. Dziś w kanale stabilnym pojawiła się Opera 46, którą znaleźć możecie już w naszej bazie oprogramowania.

Nowości dostrzegalnych na pierwszy rzut oka jest niewiele: dodano na przykład ciemne tło, jeśli użytkownik korzysta z ciemnego motywu i wyłączył wyświetlanie tapety. Wśród samych tapet także pojawiły się nowe grafiki.

W nowej wersji pojawiły się zmiany, które mają poskutkować poprawą stabilności. Wprowadzono poprawki, które zredukują liczbę zwieszek i wycieków pamięci. W porównaniu do kwietniowych kompilacji, częstotliwość występowania takich problemów miała zostać zredukowana nawet o 35%.

r   e   k   l   a   m   a

Ponadto Opera 46 obsługuje pliki APNG, czyli animowane obrazki PNG, mniejsze od tradycyjnych GIF-ów. Nowa wersja przeglądarki bazuje na silnikach z Chromium 59, a to oznacza, że wprowadzona została obsługa budżetu czasowego dla stron w tle, który w skrajnych przypadkach redukował w Chrome obciążenie CPU od 75%.

Z pełną listą zmian można zapoznać się na blogu przeglądarki, zaś najnowszą wersję Opery można pobrać z naszej bazy oprogramowania.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.