r   e   k   l   a   m   a
reklama

Paramount Pictures udostępni film w sieci BitTorrent

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

Za niecałe dwa miesiące odbędzie się światowa premiera australijskiego horroru „The Tunnel”. Nie będzie to jednak zwykła premiera.

Zamiast tradycyjnych pokazów premierowych w kinach na całym świecie Paramount Pictures, dystrybutor filmu, zorganizuje premierę w Internecie. 19 maja 2011 „The Tunnel” zostanie wydany na płytach DVD, których dystrybucją zajmie się Paramount Pictures, i jednocześnie zostanie udostępniony za darmo w sieci BitTorrent. Na DVD znajdą się dodatkowe materiały, w tym alternatywne zakończenie i dokument pokazujący tworzenie filmu.

Paramount, podobnie jak inne Hollywoodzkie studia, nie jest znany z przyjaznego stosunku do sieci BitTorrent. Jednak, jak możemy przeczytać w serwisie TorrentFreak, twórcy filmu byli pozytywnie zaskoczeni nowoczesnym i otwartym podejściem giganta do australijskiego projektu. Jednocześnie twórcy zaznaczają, że „The Tunnel” nie zostanie udostępniony w sieci BitTorrent aby wspierać lub promować internetowe piractwo, ale żeby zaprezentować zgodne z prawem wykorzystanie sieci peer-to-peer w mechanizmie międzynarodowej dystrybucji materiałów. Być może ten krok przekona innych dystrybutorów do wdrożenia nowych sposobów na dotarcie do widza, w miejsce bezowocnej walki z nimi.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSzef Wykopu o cenzurze w Internecie: Czujemy się zmuszeni do ucieczki z Unii