PixelStyle PixelStyle 3.5.1

Strona główna Mac Grafika Tworzenie i edycja grafiki rastrowej
Pobierz program

PixelStyle to zupełnie darmowy program graficzny, w którym można edytować zdjęcia, składać fotomontaże, projektować grafiki i malować cyfrowe obrazy z użyciem czułych na nacisk gładzików w nowych MacBookach.

Możliwości rysowania są w tym programie bardzo bogate. Można tu skorzystać zarówno z tradycyjnego pędzla z wybraną „końcówką”, jak i malować teksturą. Co ważne, każde zdjęcie można zapisać jako taką właśnie teksturę do ponownego wykorzystania. Narzędzia przeznaczone do malowania nieźle symulują naturalne, a więc rozpływanie się tuszu, kierunek pociągnięć pędzla, losowy aerograf czy możliwość rozmazania kolorów szpachelką. W sumie narzędzi tego typu jest ponad setka. Ulubione można dodać do paska szybkiego wybierania na górze okna.

Jak przystało na profesjonalny program do obróbki zdjęć, PixelStyle poradzi sobie z RAW-ami z wielu aparatów fotograficznych i dostarczy wszystkie niezbędne narzędzia do korekty ekspozycji, barw i konwersji zdjęć na czarno-białe. Znajdziemy tu także zaawansowane filtry, pozwalające na rozmycie tła, dodanie poświaty czy zmianę kontrastu lokalnego. Nie zabrakło świetnego algorytmu usuwania szumu, pędzla klonującego do retuszu i dobrych narzędzi zaznaczenia, które pozwolą precyzyjnie wycinać obiekty ze zdjęć.

Przy projektowaniu elementów interfejsów czy DTP można skorzystać z podstawowych kształtów wektorowych i narzędzi tekstowych. Kształty i napisy będą rozmieszczane na warstwach. Można nadawać im te same efekty, co wszystkim warstwom.

PixelStyle jest bardzo intuicyjny i został wyposażony w prosty, czytelny interfejs. Sporo narzędzi zachowuje się identycznie jak w Photoshopie, niektóre operacje można nawet wywołać tym samym skrótem klawiszowym.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!