Płatne aplikacje za darmo w Play: Google wydzieli jedną na tydzień

Strona główna Aktualności

O autorze

W sklepie Google Play pojawiła się nowa sekcja, z darmową aplikacją tygodnia. Jak sama nazwa wskazuje, co tydzień będzie można z niej pobrać aplikację… jednak nie darmową, lecz chwilowo udarmowioną, normalnie płatną. Coś takiego robi już od dawna Amazon w swoim App Unterground na Androida – lecz ostatnio zainstalowanie Undergrounda graniczy z niemożliwością. Play tymczasem działa na niemal każdym smartfonie z Androidem.

Sekcja Free App of the Week dostępna jest obecnie tylko w Stanach Zjednoczonych, użytkownicy spoza USA zobaczą jedynie komunikat, że adres URL nie został znaleziony na serwerze (fake news?). Wystarczy jednak uruchomić połączenie VPN do serwera w Stanach i już, mamy aplikację za darmo. Na pierwszy raz poszła gra karciana Card Wars – Adventure Time produkcji Cartoon Network, która kosztowała 2,99 USD, a Google przeliczyło to na 14,99 zł.

Niedostępnością darmowych aplikacji tygodnia w Polsce nie ma się jednak co przejmować, ponieważ sama udarmowiona gra i u nas dostępna jest już za darmo, można więc podrzucić komuś świnię, jak zachęcają deweloperzy. Sądząc po komentarzach graczy, może być naprawdę fajną pozycją, niektórzy piszą nawet – „najlepsza gra ever”, „zarąbista gierka”, „super super naprawdę polecam”.

Będziemy śledzić więc te pozycje z amerykańskiego Google Play – a nuż i kolejne pojawią się u nas za darmo? Może też Google uruchomi sekcję darmowych aplikacji tygodnia także w Polsce? Póki co, zapraszamy do naszej bazy aplikacji na Androida, gdzie zawitała Card Wars – Adventure Time.

© dobreprogramy