Pociągi PKP Intercity już są na Mapach Google i w Google Now

Strona główna Aktualności

O autorze

Google i PKP Intercity powiadomiły właśnie o współpracy, dzięki której na Mapach, w wyszukiwarce i w Google Now znajdą się informacje o pociągach polskiego przewoźnika.

Informacje o połączeniach obsługiwanych przez przewoźnika będą zawierać godziny przyjazdów i odjazdów, liczbę połączeń na danej trasie na dobę, sumaryczny czas podróży, klasy pociągów, a także precyzyjne wskazówki dla podróżnych. Nie zabraknie możliwości porównywania połączeń i wyszukiwania tras alternatywnych, które mogą być tańsze. W sumie firma Google zyska dostęp do ponad 300 połączeń krajowych. Po informacje o cenach biletów trzeba niestety udać się na strony przewoźnika, do których odnośniki także poda Google.

Aby uzyskać informacje o połączeniach, należy wybrać dwa punkty na mapie kraju, a następnie „Transport publiczny” jako sposób poruszania się. Podobnie jak w przypadku innych typów nawigacji, mapa zaprezentuje trasę, alternatywy, wskazówki, a jeśli jest to możliwe, także listę przystanków pośrednich na każdym etapie podróży.

Te same dane znajdziemy w aplikacji mobilnej:

PKP Intercity to kolejny po warszawskim ZTM przewoźnik, którego informacje znajdą się na mapach Google'a. Tym samym przydatność usług w Polsce została podniesiona na kolejny poziom – tym razem dla wszystkich mieszkańców kraju. Miejmy nadzieję, że za tą umową będą szły następne i sieć połączeń, jakie znajdą dla nas usługi Google'a, zostaną uzupełnione pociągami innych przewoźników.

© dobreprogramy
s