Nowość w Mapach Google. Specjalnie dla pasażerów kolei

Nowość w Mapach Google. Specjalnie dla pasażerów kolei

Mapy Google
Mapy Google
Źródło zdjęć: © Unsplash.com
28.04.2023 07:05, aktualizacja: 28.04.2023 15:22

Mapy Google otrzymały nową funkcję, która skierowana jest dla fanów podróżowania pociągami. Od teraz aplikacja jest zintegrowana z rozkładami jazdy Kolei Małopolskich, dzięki czemu planowanie podróży będzie jeszcze łatwiejsze.

Mapy Google wzbogaciły się o nowość, dzięki której podróżowanie będzie jeszcze łatwiejsze. Zmiana dotyczy osób, które są zainteresowane przemieszczaniem się koleją, ale nie tylko. Dotyczy ona bowiem interakcji aplikacji Google z rozkładem Kolei Małopolskich.

W ostatnim czasie informowaliśmy o zmianach w aplikacjach skierowanych do osób, które podróżują koleją. Użytkownicy aplikacji mobilnej Jakdojade otrzymali możliwość łatwiejszego kupowania biletów, a aplikacja PKP Intercity wprowadziła nową metodę płatności za zakupione bilety. Teraz nowa funkcja, związana z polskimi pociągami, trafiła do Map Google.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Od teraz, wyszukując połączenie między określonymi miastami i wybierając przy tym wariant transportu publicznego, wyświetlą nam się konkretne środki transportu, należące do Kolei Małopolskich. Chodzi tu zarówno o pociągi, jak i o autobusy, którymi spółka dysponuje.

Po wybraniu trasy na ekranie zobaczymy dostępne warianty podróży. Po rozwinięciu szczegółów trasy wyświetlone zostaną wszystkie przystanki wraz z godzinami przyjazdu do danego miejsca, a także nazwa środka transportu kursującego na danej trasie.

Dla osób, które regularnie podróżują Kolejami Małopolskimi, prawdopodobnie nie będzie to zmiana rewolucyjna. Może jednak wyraźnie przydać się tym, którzy na co dzień nie podróżują koleją, a także tym osobom, które wybierają się do Małopolski turystycznie.

Karol Kołtowski, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)