reklama

Polska IVONA Software została przejęta przez Amazona

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Polska firma IVONA Software, której syntezator mowy Ivona zyskał uznanie tak rodzimych, jak i zagranicznych użytkowników komputerów, została przejęta przez Amazon.com. Opracowana w kraju technologia wykorzystywana była już przez giganta wcześniej w tabletach Kindle Fire — przy funkcjach Text-to-Speech, Voice Guide oraz Explore by Touch. Nie ujawniono ile Amazon zapłacil za działające prężnie od przeszło dziesięciu lat przedsięwzięcie.

Zespół IVONA podziela naszą pasję do innowacji i koncentrację na potrzebach klienta. Liczymy na dalszy rozwój i dostarczanie świetnych produktów pozwalających na budowę najwyższej klasy rozwiązań głosowych klientom na całym świecie — powiedział David Limp, wiceprezes Amazon Kindle. Założyciele firmy również się naturalnie cieszą, podkreślając, że z takim wsparciem mają większe perspektywy rozwoju, a w tym możliwość dostarczenia nowych głosów (w tej chwili jest ich już ponad 40), które odczytają wskazany tekst, jak też wprowadzenia obsługi wielu kolejnych języków (obecnie 17). Firmę jako IVO Software założyli w 2001 roku Łukasz Osowski i Michał Kaszczuk. W 2011 przemianowano ją na obecne IVONA Software.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama