PowerToys dla Windows XP

Strona główna Windows Archiwum Programy archiwalne
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Bezpłatny zestaw aplikacji stworzonych przez programistów Windows XP, przeznaczony dla miłośników tweak'owania systemu, dostosowywania go do własnych upodobań i wzbogacania o szereg drobnych narzędzi. PowerToys zawiera dodatki rozszerzające możliwości Windows XP oraz umożliwia lepsze zarządzanie samym systemem. W jego skład wchodzą następujące składniki: Open Command Window Here, Alt-Tab Replacement, Tweak UI, Power Calculator, Image Resizer, CD Slide Show Generator, Virtual Desktop Manager, Taskbar Magnifier, HTML Slide Show Wizard i Webcam Timershot. Szczególnie ciekawe są Tweak UI, który daje możliwość konfigurowania stadardowo niedostępnych ustawień systemu, a także Virtual Desktop Manager, który pozwala na korzystanie z czterech wirtualnych Pulpitów.

SKŁADNIKI POWER TOYS:

Open Command Window Here

(Otwórz okno trybu tekstowego)

To narzędzie dodaje opcję "Open Command Window Here" do menu kontekstowego pojawiającego się nad folderami systemu plików dając Ci możliwość szybkiego otwarcia okna trybu tekstowego (cmd.exe) wskazujące na wybrany folder.

Alt-Tab Replacement

(Nowe funkcje Alt-Tab)

Z tym narzędziem, oprócz widoku ikony okna aplikacji, którą zamierzasz uaktywnić, będziesz miał możliwość podejrzeć jego zawartości. Jest to funkcja szczególnie pomocna w czasie pracy z kilkoma instancjami tej samej aplikacji.

Tweak UI

To narzędzie daje Ci możliwość konfigurowania ustawień systemu, które nie są dostępne z poziomu standardowego interfejsu użytkownika. Należą do nich np. ustawienia myszy, eksploratora Windows, belki zadań.

Power Calculator

(Zaawansowany kalkulator)

Dzięki temu narzędziu możesz obliczać oraz prezentować graficznie wyniki funkcji jak również dokonywać różnych typów konwersji danych.

Image Resizer

(Skalowanie rozmiaru plików graficznych)

Stosując to narzędzie będziesz mógł skalować rozmiar jednego lub kilku plików graficznych wykorzystując prawy przycisk myszy.

CD Slide Show Generator

(Generator podglądu obrazów)

Dzięki temu narzędziu możesz przeglądać pliki graficznie znajdujące się na płycie CD w postaci przeglądu obrazów. Generator działa także na komputerach pracujących z systemami Windows 9x.

Virtual Desktop Manager

(Menadżer wirtualnych pulpitów)

Pozwala na zarządzanie czteroma pulpitami Windows z poziomu belki zadań.

Taskbar Magnifier

(Powiększenie obrazu)

Dzięki temu narzędziu będziesz mógł powiększyć dowolną część pulpitu Windows.

HTML Slide Show Wizard

(Kreator podglądu obrazów HTML)

Ten kreator ułatwi Ci stworzenie podglądu Twoich plików graficznych w postaci stron HTML, które mogą zostać następnie opublikowane na witrynie WWW.

Webcam Timershot

(Wyzwalacz kamery cyfrowej)

Stosując to narzędzie będziesz mógł określić odstępy czasowe pomiędzy kolejnymi zdjęciami wykonywanymi przez kamerę cyfrową podłączoną do Twojego komputera oraz określić miejsce ich przechowywania.
© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

ciekawa funkcjonalność (tylko na pierwszy rzut oka)
niedopracowanie, brak wersji polskiej

PowerToys, to jak sama nazwa wskazuje - zabawki. Te narzędzia nie przydadzą się do pracy w systemie Windows XP. Niektóre z 'wyglądu' posiadają ciekawą funkcjonalność, jednak nie mają szans z podobnymi, również darmowymi, programami firm trzecich.

Nie polecam instalacji tego nikomu. Jeśli ktoś już potrzebuje, np. wielu pulpitów, czy kalkulatora naukowego, bądź zmiany rozmiaru zdjęć to polecam przejrzeć odpowiednie kategorie na dobreprogramy.

11.02.2011 16:24 | Recenzja do wersji XP