reklama

PowerToys dla Windows XP

Strona główna Windows Archiwum Programy archiwalne
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Bezpłatny zestaw aplikacji stworzonych przez programistów Windows XP, przeznaczony dla miłośników tweak'owania systemu, dostosowywania go do własnych upodobań i wzbogacania o szereg drobnych narzędzi. PowerToys zawiera dodatki rozszerzające możliwości Windows XP oraz umożliwia lepsze zarządzanie samym systemem. W jego skład wchodzą następujące składniki: Open Command Window Here, Alt-Tab Replacement, Tweak UI, Power Calculator, Image Resizer, CD Slide Show Generator, Virtual Desktop Manager, Taskbar Magnifier, HTML Slide Show Wizard i Webcam Timershot. Szczególnie ciekawe są Tweak UI, który daje możliwość konfigurowania stadardowo niedostępnych ustawień systemu, a także Virtual Desktop Manager, który pozwala na korzystanie z czterech wirtualnych Pulpitów.

SKŁADNIKI POWER TOYS:

Open Command Window Here

(Otwórz okno trybu tekstowego)

To narzędzie dodaje opcję "Open Command Window Here" do menu kontekstowego pojawiającego się nad folderami systemu plików dając Ci możliwość szybkiego otwarcia okna trybu tekstowego (cmd.exe) wskazujące na wybrany folder.

Alt-Tab Replacement

(Nowe funkcje Alt-Tab)

Z tym narzędziem, oprócz widoku ikony okna aplikacji, którą zamierzasz uaktywnić, będziesz miał możliwość podejrzeć jego zawartości. Jest to funkcja szczególnie pomocna w czasie pracy z kilkoma instancjami tej samej aplikacji.

Tweak UI

To narzędzie daje Ci możliwość konfigurowania ustawień systemu, które nie są dostępne z poziomu standardowego interfejsu użytkownika. Należą do nich np. ustawienia myszy, eksploratora Windows, belki zadań.

Power Calculator

(Zaawansowany kalkulator)

Dzięki temu narzędziu możesz obliczać oraz prezentować graficznie wyniki funkcji jak również dokonywać różnych typów konwersji danych.

Image Resizer

(Skalowanie rozmiaru plików graficznych)

Stosując to narzędzie będziesz mógł skalować rozmiar jednego lub kilku plików graficznych wykorzystując prawy przycisk myszy.

CD Slide Show Generator

(Generator podglądu obrazów)

Dzięki temu narzędziu możesz przeglądać pliki graficznie znajdujące się na płycie CD w postaci przeglądu obrazów. Generator działa także na komputerach pracujących z systemami Windows 9x.

Virtual Desktop Manager

(Menadżer wirtualnych pulpitów)

Pozwala na zarządzanie czteroma pulpitami Windows z poziomu belki zadań.

Taskbar Magnifier

(Powiększenie obrazu)

Dzięki temu narzędziu będziesz mógł powiększyć dowolną część pulpitu Windows.

HTML Slide Show Wizard

(Kreator podglądu obrazów HTML)

Ten kreator ułatwi Ci stworzenie podglądu Twoich plików graficznych w postaci stron HTML, które mogą zostać następnie opublikowane na witrynie WWW.

Webcam Timershot

(Wyzwalacz kamery cyfrowej)

Stosując to narzędzie będziesz mógł określić odstępy czasowe pomiędzy kolejnymi zdjęciami wykonywanymi przez kamerę cyfrową podłączoną do Twojego komputera oraz określić miejsce ich przechowywania.
© dobreprogramy
reklama

Recenzje użytkowników

ciekawa funkcjonalność (tylko na pierwszy rzut oka)
niedopracowanie, brak wersji polskiej

PowerToys, to jak sama nazwa wskazuje - zabawki. Te narzędzia nie przydadzą się do pracy w systemie Windows XP. Niektóre z 'wyglądu' posiadają ciekawą funkcjonalność, jednak nie mają szans z podobnymi, również darmowymi, programami firm trzecich.

Nie polecam instalacji tego nikomu. Jeśli ktoś już potrzebuje, np. wielu pulpitów, czy kalkulatora naukowego, bądź zmiany rozmiaru zdjęć to polecam przejrzeć odpowiednie kategorie na dobreprogramy.

11.02.2011 16:24 | Recenzja do wersji XP
reklama

Komentarze

0 nowych
  #16 07.04.2013 11:11

Program Tweak UI pozwala na swobodną zmianę elementów, które przy codziennym użytkowaniu XP mogą już męczyć.

Autorze negatywnej recenzji proszę o podanie zamienników (lepszych), które Twoim zdaniem lepiej się spisują - ale - nie obciążają systemu swoim działaniem.

  #15 07.04.2013 11:11

Program Tweak UI pozwala na swobodną zmianę elementów, które przy codziennym użytkowaniu XP mogą już męczyć.

Autorze negatywnej recenzji proszę o podanie zamienników (lepszych), które Twoim zdaniem lepiej się spisują - ale - nie obciążają systemu swoim działaniem.

  #14 24.02.2012 11:22

macaleks, jak nie wiesz jak wypakować znane każdemu archiwum zipa to tak jak juz ktos powiedział "najlepiej omijaj komputer szerokim łukiem." Co byś nie wpisał to pierwsza strona wyników wyszukiwania w google Ci to wytłumaczy ale jesteś leniwy i chcesz mieć wszystko podane na tacy dlatego na każdym forum Cie będą odsyłac i zbywać ;]

  #13 16.04.2011 11:37

Jak się pozbyć pliku INK wszedzie mi wlazł
Mam Vista home.

egocz115@gmail.com.

  #12 10.08.2010 13:39

Kliknij prawym na Pasku zadan -> Paski narzedzi -> Taskbar Magniefier

  #11 25.04.2010 11:18

Sciagnelam sobie caly ten pakiet PowerToys, ale nie dziala mi program Magniefier PowerToys. Instaluje go poprawnie, ale nie mam ikony do otworzenia tego programu. Przeszukujac system mam po prostu ten program na dysku c (tam gdzie sie zainstalowal) oraz na d (tam gdzie go sciagalam). No i jak ja mam go uzyc? Kiedy oczywiscie klikam na ikone na dysku c to po prostu robi sie ponownie instalacja.

Wczesniej instalowalam Tweak i ikona do uruchomienia pojawila sie w programach (przez menu start). Ten program dziala mi bez zarzutu.

Jakas podpowiedz?

macaleks   14 #10 08.04.2010 15:38

@t3st3r
Podstawa to dobre wychowanie.Dziwię się,że za twoje wulgaryzmy gwiazdkowane moderator czy Admin nie wykolegował twego napastliwego postu.Patrz regulamin.
Każdy Użytkownik może komentować treści opublikowane w Vortalu poprzez formularze komentarzy.
Wypowiedzi w komentarzach powinny być formułowane w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk.
Komentarze Użytkowników Zarejestrowanych publikowane są natychmiast po ich wysłaniu przez komentującego.
Komentarze Użytkowników nie zarejestrowanych mogą pojawiać się z opóźnieniem ponieważ muszą zostać zatwierdzone przez moderatora.
Komentarz nie zostanie opublikowany w całości bądź części jeśli zawiera:
a. wulgaryzmy;
b. treści mogące obrażać inne osoby;

Powinieneś odróżniać Tweak'owanie od ćwokowania.Pozdrawiam

t3st3r   2 #9 06.04.2010 16:14

@macaleks, OMG... nie dziwie się że odsyłano cię z kwitkiem w końcu to podstawa, a pie***enie że "nie potrafiłem znaleźć"... szkoda gadać, jeśli nie potrafisz znaleźć takich rzeczy w google to najlepiej omijaj komputer szerokim łukiem.

macaleks   14 #8 01.04.2010 15:37

To jest zip.Proszę pouczyć mnie jak otworzyć pliki skompresowane.Byłem na forum ale odesłano mnie z kwitkiem.Albo nie potrafiłem znaleźć.Pozdrawiam.

  #7 10.01.2010 19:50

Nie dziwię się, skoro jest to przeznaczone dla windowsa XP.

  #6 20.12.2009 13:46

to nie działa na viście :(

  #5 05.01.2009 04:30

tak ciężko poszukać w internecie ^^

http://www.kellys-korner-xp.com/regs_edits/AddTweakUItoCP.reg

  #4 12.08.2008 09:38

No właśnie, ja też tak mam

  #3 10.08.2008 17:26

Zainstalowałem Tweak UI z tej paczki. Plik tweakui.exe znalazł się w C:\WINDOWS\system32 ale Tweak UI nie ma w Panelu Sterowania. Co zrobić, by się tam znalazł?

  #2 24.07.2008 22:44

Ja tam zawsze ściągam to tylko dla Image Resizer'a :) Bardzo przydatny, polecam.

Komentarze do poprzednich wersji

  #1 06.10.2007 16:24

Może być - pare zabawek jest fajnych

reklama