r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Prywatność także na iPhone'ach i iPadach: Opera VPN już dostępna

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

Ostatnio Opera opublikowała najnowszą stabilną wersję przeglądarki, do której trafiła już funkcja blokowania reklam. Wciąż jednak inna ciekawa nowość, czyli wbudowany VPN, jest dostępny tylko w kanale deweloperskim. Twórcy popularnej przeglądarki jednak nie próżnują – nowa aplikacja umożliwiająca przeglądanie Sieci w tunelu wirtualnej sieci prywatnej trafiła właśnie do App Store.

Przejęcie firmy SurfEasy ma zatem kolejne, po VPN-ie wbudowanym w deweloperską wersję pulpitowej wersji przeglądarki, konsekwencje. Po uruchomieniu Opera VPN użytkownik ujrzy sympatycznego wikinga, który ma oznaczać ochronę prywatność, mimo że być może bardziej adekwatny byłby na przykład Guan Yu ;-)

Następnie użytkownik ma możliwość uruchomienia VPN-a, określenia jednej z 6 lokalizacji, a także zablokowania reklam i śledzenia, zarówno w przeglądarce mobilnej Safari, jak i Google Chrome. Nie zabrakło także karty, na której zapoznać się można ze statystykami dotyczącymi wykorzystania aplikacji Opera VPN.

r   e   k   l   a   m   a

Po skonfigurowaniu działa ona w tle i automatycznie tuneluje ruch sieciowy, może być z powodzeniem wykorzystywana np. do ukrywania prawdziwego położenia użytkownika, omijania ograniczeń terytorialnych. Program jest całkowicie darmowy i można go już znaleźć w naszej bazie programów.

© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.