Przeglądarka Adblock Browser zablokuje reklamy na iOS i Androidzie

Strona główna Aktualności

O autorze

O przeglądarce mobilnej od twórców bardzo popularnego dodatku AdBlock Plus wspominaliśmy już kilka miesięcy temu. Wtedy to pojawiła się testowa wersja programu przeznaczona dla systemu Android. Dziś Adblock Browser już w wersji stabilnej zawitał do sklepów AppStore i Google Play.

Jest to ważne wydarzenie zwłaszcza z perspektywy użytkowników iOS. Adblock Browser jest pierwszą przeglądarką, która w tak łatwy sposób pozwala na blokowanie reklam, co poza zwiększeniem czytelności niektórych stron pozytywnie wpłynie także na czas wczytywania i zużyty transfer. Choć wraz z premierą iOS 9 blokowanie reklam ma być o wiele prostsze i dostępne z poziomu systemu, to do tej pory Adblock Browser jawi się jako jedno z nielicznych rozwiązań.

Edycja Androidowa nie różni się zbytnio od wersji testowej. Wciąż przypomina klon przeglądarki Firefox pozbawiony dodatków i synchronizacji, za to z rozwiniętym mechanizmem blokowania reklam. Trochę gorzej wygląda wydanie dla iOS, które posiada mocno ograniczone możliwości. Program w wersji dla Androida i iOS znajdziecie w naszej bazie aplikacji.

© dobreprogramy
s