RDCMan 2.7

Strona główna Windows Narzędzia Narzędzia administracyjne i internetowe
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

RDCMan (Remote Desktop Connection Manager) jest darmowym i bardzo prostym, ale przy tym równie wygodnym narzędziem wspomagającym pracę administratora, który jednocześnie pracuje z kilkoma lub kilkunastoma sesjami Remote Desktop.

Zaczynamy od zdefiniowania grup i listy serwerów, a każdej grupie (lub też globalnie albo per serwer) określamy różnorakie opcje dotyczące połączenia - od danych logowania przez przekierowanie urządzeń i rozdzielczość ekranu na bramce TS Gateway i uwierzytelnianiu kończąc. Widok drzewa serwerów przypomina układ znany z konsoli MMC, a dodatkowo po zaznaczeniu grupy wyświetlane są miniaturki z podglądem wszystkich aktywnych sesji. RDCMan umożliwia też rozszerzenie zdalnego pulpitu na kolejny monitor.

Narzędzie działa na wszystkich współczesnych wersjach systemu Windows, jest lekkie i szybko się uruchamia.

Uwaga!

Użytkownicy Windows XP i 2003 muszą zaopatrzyć się dodatkowo w klienta Remote Desktop Connection 6.0.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

szybki, stabilny, znacznie ułatwia życie
miejscami niedoróbki interfejsu
ocena użytkownika

RDCMan pamiętam jeszcze sprzed wielu lat, kiedy był to wewnętrzny program Microsoftu napisany przez jednego z pracowników do swoich własnych celów. Pocztą pantoflową rozniósł się do innych, a mniej więcej w połowie 2010 roku Microsoft zdecydował się na publiczne wydanie, choć nadal jako nieoficjalne narzędzie.

Program jest dla mnie niezastąpiony - codziennie pracuję na kilkunastu serwerach przez Pulpit zdalny i jakieś narzędzie do jednoczesnej pracy na tylu maszynach w jednym oknie jest dla mnie niezbędne. Testowałem kilka alternatyw (nawet jedną płatną), ale RDCMan spisuje się u mnie najlepiej i jest bezpłatny. Otwiera się szybko, mam wrażenie że dużo szybciej niż oficjalny klient RDC wbudowany w system. Pozwala grupować serwery, dziedziczy ustawienia w hierarchii i obsługuje "nowoczesne" funkcje RDP takie jak kopiowanie plików pomiędzy maszyną zdalną a lokalnym komputerem czy współdzielenie schowka.

Jedyny minus, jaki mogę tutaj podać to występujące miejcami niedoróbki w interfejsie programu. Przykład? Często bywa tak, że program gubi focus z maszyny zdalnej i ustawia go na kolumnie po lewej z listą serwerów. Zaczynasz pisać na klawiaturze będąc pewnym, że piszesz na zdalnej maszynie, a tu nagle przypadkowo łączysz się z innym serwerem buszując na liście połączeń ;)

Tak naprawdę jednak nie ma się do czego przyczepić - polecam każdemu adminowi, który nie potrzebuje kombajnu (tu z politowaniem spoglądam w stronę mRemote :P), tylko proste narzędzie do codziennej pracy.

07.12.2010 23:25 | Recenzja do wersji 2.2

Komentarze

0 nowych
oloszy   3 #4 21.11.2014 08:47

W końcu nowa wersja, a myślałem, że projekt przestał być rozwijany. Szkoda, że znakomity SyncToy 2.1 nie doczeka się nowej wersji.
Zabieram się do testowania.

  #3 02.09.2011 11:18

"z politowaniem spoglądam w stronę mRemote " - no tak, bo przecież admin nie potrzebuje ssh, sesji citrixa itp. - sorry, ale nie tylko w świecie RDP człowiek zyje, a wygodnie mieć "kombajn", który obsłuży wiele protokołów, łącznie z VNC. Nie wszystko na Windowsie ma sens stawiać w wielu środowiskach.

  #2 20.07.2010 13:40

Wyglada calkiem calkiem, ale jesli chodzi o tego typu programy polecam mRemote (http://www.mremote.org/wiki/Downloads.ashx)

  #1 31.05.2010 00:20

Wygodny program i bardzo pomocny przy administrowaniu siecią z podpiętymi kilkunastoma komputerami. Szkoda, że tak mało funkcji ale daje rade.