reklama

RKill 2.9.1.0

Strona główna Windows Bezpieczeństwo Inne programy zabezpieczające
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

RKill to niewielkie narzędzie do ochrony komputera przed złośliwym oprogramowaniem, użyteczne w przypadkach kiedy komputer został już zainfekowany przez malware. Pozwala ono dezaktywować w systemie szkodliwe procesy i komponenty, które blokują możliwość uruchomienia innych programów - w tym oprogramowania antywirusowego.

Narzędzie jest bezobsługowe i działa w trybie tekstowym z poziomu wiersza poleceń. Po uruchomieniu wyszukuje, a następnie wyłącza szkodliwe usługi i procesy systemowe, usuwa z rejestru Windows wpisy utworzone przez malware, a także resetuje powiązania plików EXE, COM i BAT. W przypadku operowania na rejestrze systemowym RKill automatycznie wykonuje jego kopię, którą w razie niepowodzenia można przywrócić w dowolnym momencie.

RKill jest narzędziem w pełni bezpiecznym i nie należy się obawiać, że wyrządzi ono w systemie jakiekolwiek szkody. Wszystkie wykonywane przez program działania, mają na celu umożliwienie uruchomienia np. oprogramowania antywirusowego, które z kolei da użytkownikowi możliwość trwałego usunięcia z komputera wszystkich wykrytych szkodników. Po zakończeniu swojego działania narzędzie wyświetla raport, zawierający informacje o wszystkich wykrytych i dezaktywowanych składnikach malware.

© dobreprogramy
reklama

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #4 22.09.2015 15:31

@Anonim (niezalogowany): RKill, choć jest bardzo pomocnym programem, jedynie dezaktywuje zagrożenia. Nie usuwa ich. Jeśli po dezaktywacji nie usunie się zagrożeń antywirusem, to po ponownym uruchomieniu problem wróci.
Niektórzy może zapytają, to po co w zasadzie taki program. Już wyjaśniam. Często jest tak, że wirusy i inne niepożądane aplikacje chronią się w systemie i dopóki taka aplikacja działa, jest nie do usunięcia przez programy antywirusowe. Właśnie na takie sytuacje jest ten program.

  #3 28.08.2015 09:25

Taki następca Combofixa? Działa pod Win10?

suchy67   8 #2 15.12.2014 08:48

@Anonim (niezalogowany):
Można zawsze pobrać plik bezpośrednio ze strony producenta.
http://www.bleepingcomputer.com/

  #1 14.12.2014 19:08

Dla tak małego pliku asystent pobierania?

reklama