Radmin 3.5.2.1 Zdalne sterowanie

Strona główna Windows Narzędzia Narzędzia administracyjne i internetowe
P​obierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Remote Administrator (nazywany również Radmin) to rozbudowane, w stosunku do Remote Desktop Connection wbudowanego w system Windows, narzędzie do zdalnego zarządzania i dostępu do zasobów innych komputerów.

W zależności od ustawionego w programie trybu pracy można albo przyglądać się czynnościom wykonywanym przez użytkownika komputera do którego jesteśmy zdalnie podłączeniu, lub przejąć obsługę jego systemu. Dostępny jest także tryb wymiany plików, który umożliwia wygodne kopiowanie plików z komputera do komputera podobnie jak w oknie systemowego Eksploratora.

Główne zalety i funkcje programu

- Umożliwia zdalne monitorowanie lub pracę na więcej niż jednym komputerze w sieci, z jednej stacji roboczej.

- Kompletne rozwiązanie do zdalnej kontroli, charakteryzujące sie takimi wbudowanymi cechami jak File Transfer, NT Security, Telnet oraz Multilanguage Support.

- Użytkownik widzi na monitorze ekran zdalnego komputera w okienku lub na całym ekranie. Wszystkie ruchy myszki oraz sygnały wysyłane z klawiatury są przekazywane bezpośrednio do zdalnego komputera.

- Remote Administrator może pracować z jakimkolwiek zdalnym komputerem o ile tylko jest on połączony z Internetem lub znajduje się w tej samej sieci lokalnej.

- Program nie wymaga szybkiego łącza. Modem 56k jest wystarczająco szybki, aby zapewnić odświeżanie ekranu na poziomie 5-10 razy na sekundę. W sieci lokalnej, oferuje 100-500 krotne odświeżanie w ciągu sekundy.

- Szybkość działania programu radmin może być regulowania w celu zapewnienia odpowiedniej przepustowości łącza.

- Wysoki stopień bezpieczeństwa jest wynikiem użycia 128-bitowego szyfrowania wszystkich przepływów danych.

- Remote Administrator używa protokołu TCP/IP - najczęściej używanego protokołu używanego w sieciach LAN, WAN oraz w Internecie. Oznacza to, że można zdalnie kontrolować jakikolwiek komputer, w dowolnym miejscu na świecie.

- Podczas pracy w trybie pełnej kontroli, użytkownik ma całkowitą i nieograniczoną kontrolę nad zdalnym komputerem, można więc uruchamiać aplikacje, pracować z dokumentami, przesyłać pliki, a nawet zakończyć jego pracę.*

* - przy założeniu, że użytkownik ma uprawnienia administratora lub otrzymał takie uprawnienia od administratora systemu.

UWAGA!

Wersja testowa pozwala na korzystanie z programu przez okres 30 dni.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

prostota lekkość przejrzystość funkcjonalność
brakuje funkcji wzbudzania po sieci
ocena użytkownika
24.03.2016 14:51 • Recenzja do wersji 3.5 Zdalne sterowanie

Nie miałem styczności z lepszym programem do zdalnej obsługi. Ma wszystko czego potrzeba i oprócz wizualnego działania na innym pulpicie mamy tu możliwość zdalnego dostępu do dysków, zdalny schowek, przekazywanie kombinacji klawiszy, wysyłanie komunikatów, czat, a nawet możliwość prowadzenia rozmowy głosowej.
Aktualizacji programu praktycznie nie ma - z jednej strony trochę niepokojące, a z drugiej - program działa wyśmienicie na szerokim spektrum wersji Windowsów i nie ma z nim jakichkolwiek problemów, czego chcieć więcej... No może odkurzenia nieco interfejsu, bo pamięta on jeszcze czasy XP, ale to już czepianie się.
Natomiast z minusów - bardzo brakuje mi możliwości zdalnego wzbudzania - WOL. Producent tę funkcję zarezerwował wyłącznie dla swojego drugiego produktu Advanced IP Scanner, a szkoda. Muszę posiłkować się oddzielnym programem do magicznego pakietu.