Rhino Rhino 5.3.2

Strona główna Mac Grafika Modelowanie 3D
Pobierz program

Rhino, czyli Rhinoceros, to rozbudowany program do modelowania 3D, przeznaczony dla hobbystów, studentów oraz inżynierów i projektantów.

Rhino łączy elementy programów CAD z możliwością modelowania z użyciem „organicznych” brył NURBS, a przy tym nie zużywa dużych zasobów. metoda modelowania z uzyciem NURBS pozwala tworzyć idealnie gładkie obiekty za pomocą krzywych lub powierzchni. Poza tym Rhino ma niezwykle funkcjonalny edytor do tworzenia grafiki trójwymiarowej, za pomocą którego możemy tworzyć i modyfikować bryły (sześciany, walce, stożki i elipsoidy), siatki, powierzchnie swobodne, a także renderować obiekt lub całą scenę w dowolnej rozdzielczości. Użytkownik otrzymuje również dostęp do funkcji wspomagających konstrukcję obiektu czy przeprowadzania dogłębnej analizy własności masy, pola powierzchni lub objętości.

Rhinoceros obsługuje też narzędzia SPLOP i UDT (Universal Deformation Technology), umożliwiające nałożenie modelu na drugi model w formie trójwymiarowej z zachowaniem odpowiednich proporcji oraz wymiarów i pozwalające na dowolne deformacje obiektu lub elementu 3D.

Program obsługuje różne formaty plików z modelami, grafikami i projektami CAD, między innymi DWG, DXF, OBJ, RIB, VRML, BMP, TGA, JPG czy CSV. Możliwości programu rozszerzają liczne dostępne dodatki, służące między innymi do automatyzacji zadań, oraz zewnętrzne renderery.

Rhino w wersji testowej działa przez 90 dni. Po tym czasie wciąż można go używać do nauki i oglądania modeli, ale nie będzie zapisywał projektów.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!