RocketDock 1.3.5

Strona główna Windows Akcesoria Rozszerzenia i powłoki pulpitu
Pobierz progr​am
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

RocketDock umieszcza na pulpicie podobny do oferowanego przez system Mac OS X pasek szybkiego uruchamiania aplikacji.

Pasek umożliwia definiowanie skrótów do ulubionych programów, folderów czy elementów systemowych takich jak Mój komputer, Panel sterowania czy Moje dokumenty. RocketDock pozwala też na podgląd filmów odtwarzanych w Windows Media Playerze czy minimalizowanie otwartych okien aplikacji. W ustawieniach aplikacji można dodatkowo aktywować opcję odpowiedzialną za minimalizację aplikacji do RocketDocka. Na uwagę zasługuje fakt, że miniaturki zminimalizowanych programów wyświetlane są w czasie rzeczywistym.

Rozmiar i pozycję paska oraz wszelkie opcje manipulacji nim można dowolnie modyfikować z poziomu ustawień programu. Oprócz standardowych funkcji możemy dobierać do docka dodatki, ikony, a także skórki, które dopasują jego wygląd do indywidualnych preferencji użytkownika. Warto zauważyć, że RocketDock nie koliduje z paskiem zadań.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

łatwy w instalacji darmowy
brak
ocena użytkownika
14.08.2018 16:16 • Recenzja do wersji 1.3.5

ciekawy i funkcjonalny dodatek pasek na którym można przypinać ikony skrótów do programów duża gama modyfikacji i ustawień możliwość umieszczenia paska w dowolnym miejscu autoukrywanie

bezpłatny, nie obciąża komputera, przyjazny interfejs
skonfigurowanie programu pożera trochę czasu ;)
ocena użytkownika
11.03.2011 19:59 • Recenzja do wersji 1.3.5

Używam programu od dłuższego czasu i nigdy na niego nie narzekałem. Dock się nie przycina, działa sprawnie bez przerwy, nawet na wolnych komputerach. Interfejs zrozumiały, po polsku i łatwy w obsłudze. Jak na darmowy program to naprawdę dobrze.

Istnieje wystarczająco dużo funkcji, aby móc skonfigurować pasek do swoich potrzeb. Można dowolnie modyfikować motyw paska, ikonki oraz dodawać różne rozszerzenia, które można znaleźć w internecie, tj. zegary, grupowanie ikon, pogoda, inne docklety, itd. Więc jeżeli czegoś nam brakuje w programie to być może znajdziemy to, w postaci dodatku w internecie, a w szczególności na oficjalnej stronie, z którą warto się zapoznać (co prawda po angielsku, ale w miarę zrozumiała; dokumentacja i pomoc do programu w języku polskim). Przez to nie mamy do czynienia z aktualizacją, aby użytkownik mógł sobie wybrać sam to co chce mieć w pasku, a problemy, dzięki którym mogłoby być przeprowadzone uaktualnienie nie istnieją.

Wadą docka dla niektórych może być to, że na zaawansowaną konfigurację potrzebujemy spędzenia czasu w gronie jego społeczności, ale to nie powinno być aż tak złe.

Niemniej jednak polecam dla tych, którzy chcieliby upiększyć wygląd swojego pulpitu, przy czym można byłoby zachować porządek na nim. Dla mnie taki program w zupełności wystarczy, graficznie, estetycznie i według mnie nie ma po co szukać innego.