RocketDock 1.3.5

Strona główna Windows Akcesoria Rozszerzenia i powłoki pulpitu
Pob​ierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

RocketDock umieszcza na pulpicie podobny do oferowanego przez system Mac OS X pasek szybkiego uruchamiania aplikacji.

Pasek umożliwia definiowanie skrótów do ulubionych programów, folderów czy elementów systemowych takich jak Mój komputer, Panel sterowania czy Moje dokumenty. RocketDock pozwala też na podgląd filmów odtwarzanych w Windows Media Playerze czy minimalizowanie otwartych okien aplikacji. W ustawieniach aplikacji można dodatkowo aktywować opcję odpowiedzialną za minimalizację aplikacji do RocketDocka. Na uwagę zasługuje fakt, że miniaturki zminimalizowanych programów wyświetlane są w czasie rzeczywistym.

Rozmiar i pozycję paska oraz wszelkie opcje manipulacji nim można dowolnie modyfikować z poziomu ustawień programu. Oprócz standardowych funkcji możemy dobierać do docka dodatki, ikony, a także skórki, które dopasują jego wygląd do indywidualnych preferencji użytkownika. Warto zauważyć, że RocketDock nie koliduje z paskiem zadań.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Łatwy w podstawowej konfiguracji, nie zapchany znakami producenta, minimalizowanie okien do paska, możliwa zmiana położenia
Nie wszystkie okna programów wchodzą prawidłowo, program ma już kilka lat
ocena użytkownika
19.04.2020 13:05 • Recenzja do wersji 1.3.5

Jeśli komuś jest potrzebny podręczny dock i nie ma zamiaru tworzyć sobie na pulpicie rozbudowanych konstrukcji, Rocket jest nadal bardzo wygodnym rozwiązaniem. Mały pasek urządzimy według swojego uznania prostymi poleceniami Dodaj/Usuń, przy czym autorzy nie wymuszają swoich własnych znaków, układów czy ikon. Można więc urządzić sobie docka ze personalizowanymi ikonami. Minimalizowanie okien do paska zwiększa czytelność przy dużej ilości uruchomionych programów. Niestety nie wszystkie programy zareagują prawidłowo, część pozostaje na pasku zadań. Po zamknięciu docka uruchomione programy przechodzą na pasek. W razie potrzeby położenie docka na ekranie można zmienić poleceniem z listy, bez ponownego uruchamiania programu - do wyboru mamy wszystkie cztery krawędzie ekranu. Do pewnego stopnia regulowalna jest również odległość docka od krawędzi.

łatwy w instalacji darmowy
brak
ocena użytkownika
14.08.2018 16:16 • Recenzja do wersji 1.3.5

ciekawy i funkcjonalny dodatek pasek na którym można przypinać ikony skrótów do programów duża gama modyfikacji i ustawień możliwość umieszczenia paska w dowolnym miejscu autoukrywanie