SSD Fresh SSD Fresh 2021.10.05

Strona główna Windows Narzędzia Narzędzia dyskowe i plikowe
Pobierz pro​gram
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

SSD Fresh to narzędzie stworzone z myślą o posiadaczach dysków SSD. Pozwala ono dostosować ustawienia nośnika do pracy z systemem Windows, a także zwiększyć jego żywotność i szybkość pracy.

Program rozwijany jest od kilku lat i cieszy się opinią jednego z najlepszych darmowych rozwiązań tego typu. Z jego poziomu przeprowadzić można optymalizację dysku SSD, obejmującą m.in. wyłączenie systemowej funkcji indeksowania plików oraz defragmentacji woluminów, dezaktywowanie mechanizmu Timestamp (przechowywanie informacji o czasie dostępu do plików), Prefech (wczytywanie często używanych aplikacji do pamięci RAM) oraz rejestrowania zdarzeń systemowych.

Ponadto SSD Fresh dostarcza szczegółowych informacji o dysku oraz pozwala uzyskać dostęp do danych S.M.A.R.T. Korzystając ograniczymy ilość zbędnych operacji zapisu, które to przełożyć się mogą na wzrost wydajności pracy dysku oraz zwiększenie jego żywotności.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Darmowy, Przejrzysty interfejs, Ekstremalnie prosty w obsłudze
Brak
ocena użytkownika
14.02.2016 11:07 • Recenzja do wersji 2015.0

Moim zdaniem bardzo przydatny program, szczególnie dla mniej zaawansowanych użytkowników. W internecie jest pełno poradników jak zoptymalizować Windowsa dla dysku SSD manualnie, niestety w większości przypadków są one niekompletne. Sam przeczytałem kilka, zastosowałem się do ich porad i myślałem, że uchroniłem swój dysk od niepotrzebnego użycia. Jak się jednak okazało SSD Fresh znał jeszcze 3 dodatkowe sposoby jak odciążyć dysk SSD :) Testowane na Windows 7.