SeaMonkey 2.53.6

Strona główna Windows Internet i komunikacja Przeglądarki stron WWW
Pob​ierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

SeaMonkey to pakiet programów tworzony przez grupę zwolenników jako kontynuacja nierozwijanego już pakietu Mozilla Suite, składający się z przeglądarki WWW, klienta poczty i grup dyskusyjnych, edytora stron HTML i klienta IRC.

Jest to doskonała propozycja dla osób którzy chcą korzystać z kompleksowego rozwiązania zawierającego najpotrzebniejsze narzędzia przydatne podczas korzystania z Internetu. Główny składnik pakietu SeaMonkey - przeglądarka internetowa - wyposażona jest w silnik zaczerpnięty z Firefoksa, rozbudowany o nowe funkcje, między innymi przenoszenie zakładek, zdalne profile i obsługę SVG.

SeaMonkey posiada także klienta poczty i grup dyskusyjnych, oraz edytor stron WWW z zestawu Mozilla Suite, dodano także program do pogawędek internetowych (IRC) znany pod nazwą Chatzilla.

Do wszystkich komponentów wprowadzono poprawki poprawiające błędy i usprawniające funkcjonalność. Całość otrzymała wygodny instalator pozwalający na wybór potrzebnych nam komponentów.

Uwaga!

  1. Program został stworzony w oparciu o warunki Mozilla Public License (MPL), zgodnie z którymi jest oprogramowaniem całkowicie darmowym z możliwością przetwarzania jego kodu źródłowego. Może być dowolnie rozpowszechniany z zastrzeżeniem jednoczesnego udostępniania kodu źródłowego.
  2. Kod źródłowy na stronie Seamonkey Project.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Stabilna jak skała - od paru lat SeaMonkey ani razu się nie wysypała.
Tylko SeaTab powinni zintegrować :-)
ocena użytkownika
04.12.2014 13:08 • Recenzja do wersji 2.30

SeaMonkey to dla mnie przeglądarka do "ciężkich przypadków". Dość często potrzebuję wydrukować stronę do PDF-a, a podgląd wydruku w znanych mi z doświadczenia przeglądarkach zaczyna się od wielu stron bełkotu reklamowego i innych śmieci, nawet R.I.P. w "lisku" może sobie nie poradzić. Otwieram wówczas stronę w edytorze zawartym w SeaMonkey i po problemie.

O SeaMonkey można pisać bardzo dobrze, można też bardzo źle. Jeśli zależy Ci na funkcjonalności i niezawodności, to przeglądarka dla Ciebie, choćby jako druga w systemie. Jeśli zależy Ci na jakimś ekstra wyglądzie, to o SeaMonkey zapomnij, nie dla wyglądu i zdobywania popularności ją stworzono.

szybkość, stabilność, integracja najważniejszych narzędzi internetowych, znaczna ilość dodatków / wtyczek zgodnych z Firefoxem
niekiedy długi okres czasu potrzebny na wyjście z programu
ocena użytkownika
16.09.2010 11:26 • Recenzja do wersji 2.0.8

Pamiętacie jeszcze taką przeglądarkę jak Mozilla ? Nie żaden Firefox, Thunderbird... po prostu Mozilla. Nie ? To pewnie Mozilla Suite też nie kojarzycie. A szkoda bo na silniku znanym z tego pakietu powstał wspomniany Firefox i kilka innych wynalazków. Kiedy zarzucono prace nad pakietem i skupiono się na rozwoju "liska" ("pandy" ?), grupa programistów stwierdziła, że będzie dalej rozwijać Mozilla Suite już pod nazwą SeaMonkey (geneza od Netscape do SM szerzej opisana na stronie domowej projektu).

Po tym przydługim wstępie, przejdźmy do rzeczy. Programiści postanowili zostawić toporny wygląd (zaledwie 2 tematy graficzne do wyboru), a skupić się na funkcjonalności. Pakiet zawiera przeglądarkę, klienta poczty, kompozytora stron, a także książkę adresową i klienta IRC. Funkcjonalność przeglądarki można zwiększyć za pomocą wtyczek / dodatków - pisanych zarówno dla SM jak i dla Firefoxa.

O prędkości ładowania stron nie można powiedzieć złego słowa - przeglądarka jest po prostu szybka. Czy szybsza od konkurencyjnych produktów ? Wg mnie tak, ale to subiektywne odczucie. Również na stabilność "czystej" przeglądarki nie mogę narzekać. Sam nie używam zbyt wielu dodatków (Ad-Block, Flash Got) więc nie mogę napisać jak zachowuje się przeglądarka gdy jest ich załadowanych kilkanaście. Produktowi zdarza się jednak długo zamykać - gdy zginie okno przeglądarki proces seamonkey.exe jeszcze długo pozostaje widoczny w Menadżerze zadań. Bywa to czasami niezwykle irytujące.

Klient poczty jest funkcjonalny, to samo można powiedzieć o dołączonej książce adresowej. Ich konfiguracja może być skomplikowana dla początkujących - pakiet jednak skierowany jest do zaawansowanego użytkownika. Z obydwóch wspomnianych modułów skorzystano przy tworzeniu Thunderbirda.

O funkcjonalności klienta IRC i kompozytora stron nie jestem w stanie się wypowiedzieć - nie korzystam z nich na codzień.

Podsumowując: IMHO jest to produkt udany. Kto poszukuje kompleksowego rozwiązania, umożliwiającego eksploatacje Internetu, powinien zwrócić uwagę na ten pakiet. Kto poszukuje przeglądarki umożliwiające tylko przeglądania stron hmm.. bardziej polecam mu już Firefoxa.