r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Skrypty Greasemonkey teraz także w Chrome

Strona główna Aktualności

Jak poinformował Aaron Boodman na łamach oficjalnego bloga Chromium, najnowsze wydanie Google Chrome 4 umożliwia użytkownikom instalowanie dowolnych skryptów stworzonych dla Greasemonkey.

Przypomnijmy, że Greasemonkey to współpracująca z Firefoksem wtyczka umożliwiająca instalowanie dowolnych skryptów JavaScript, które wpływają na wygląd i sposób działania przeglądanych przez nas stron internetowych. Użytkownicy mogą samodzielnie tworzyć własne skrypty, mają ponadto do dyspozycji bazę 40 tys. gotowych dodatków. W Google Chrome skrypty stworzone dla Greasemonkey można zainstalować przy pomocy jednego kliknięcia i są one widoczne w oknie zarządzania rozszerzeniami. Boodman zauważa jednak, że około 15%-25% wszystkich skryptów pisanych dla Greasemonkey może nie działać w Chrome - wynika to z różnic między przeglądarką Google'a i Mozilii, a zespół odpowiedzialny za rozwój Chrome ma z czasem zminimalizować ten problem.

Natywna obsługa skryptów Greasemonkey jest już dostępna w Chrome dla Windows w wersji stabilnej, beta i dev oraz w Chrome dla Mac OS X i Linuksa w wersji beta i dev. Twórcy Chrome zalecają równocześnie zachowanie szczególnej ostrożności przy instalowaniu skryptów pochodzących z niepewnych źródeł, gdyż mogą być one potencjalnie szkodliwe.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.