Skype przypadkowo instalował crapware

Strona główna Aktualności

O autorze

Skype oficjalnie przyznał, że na skutek błędu popularny komunikator instalował dodatkowe oprogramowanie bez zgody użytkownika.

Na internetowych forach Skype pojawiły się w weekend pytania o nieznany program - EasyBits - który instalował się bez zgody użytkowników komunikatora. Problem dotyczył wyłącznie użytkowników systemu Windows. Aplikacja wchodząca w skład Skype Extras Managera nie spełniała żadnej funkcji, w dodatku była trudna do odinstalowania. Początkowo moderatorzy forów Skype twierdzili, że jest to jakiś rodzaj złośliwego oprogramowania, wkrótce jednak pojawiła się wiadomość na temat prac nad znalezieniem przyczyny błędu.

Skype po przeprowadzeniu dochodzenia przyznał na swoim blogu, że EasyBits został dodany do komunikatora przez przypadek. Program pochodzi od partnera firmy - EasyBits Media. Skype usunął już aktualizację Skype Extras Managera, która wprowadzała opisany błąd. Dowiedzieliśmy się również, że firma pracuje nad uaktualnieniem, które powinno całkowicie rozwiązać problem z EasyBits.

© dobreprogramy