SoftMaker FreeOffice SoftMaker FreeOffice 2018 r982.0109

Strona główna Windows Biuro Pakiety biurowe
Pobierz progr​am
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

SoftMaker FreeOffice to darmowy i w pełni funkcjonalny pakiet biurowy, zawierający zestaw podstawowych aplikacji do pracy z arkuszami kalkulacyjnymi, prezentacjami, a także z różnymi dokumentami.

W skład pakietu wchodzą trzy najczęściej używane przez użytkowników aplikacje biurowe – zaawansowany edytor tekstu (TextMaker), arkusz kalkulacyjny (PlanMaker) oraz oprogramowanie do tworzenia różnych prezentacji dla szkoły lub pracy – Presentations. Wszystkie aplikacje dostępne w pakiecie SoftMaker FreeOffice oferują prosty i wygodny w obsłudze interfejs użytkownika oraz bogatą funkcjonalność.

Edytor tekstu oferuje wszystkie najważniejsze funkcje wspomagające przy pisaniu dowolnego dokumentu na komputerze. Oprócz tego posiada różne narzędzia do rysowania i dodawania gotowej grafiki, a także możliwość tworzenia różnych tabel, nagłówków czy formuł matematycznych. Nie zabrakło w nim też funkcji do sprawdzania błędów ortograficznych, tworzenia bibliografii i zaawansowanych narzędzi do formatowania tekstu. Obsługuje polskie znaki i najpopularniejsze formaty tekstowe, takie jak: DOC, DOT, RTF, TXT, ODT, TMD itp.

Aplikacja PlanMaker umożliwia tworzenie zaawansowanych arkuszy kalkulacyjnych przy użyciu rozbudowanych formuł matematycznych. PlanMaker oferuje ponad 330 różnych funkcji arytmetycznych i formuł, a także posiada możliwość tworzenia zgromadzonych danych z różnych wykresów, które można wykorzystać w pozostałych aplikacjach wchodzących skład pakietu SoftMaker FreeOffice. Arkusz kalkulacyjny jest w pełni kompatybilny z programem Excel i wyróżnia się szybkością podczas generowania wykresów i ich jakością. Natomiast korzystając z programu Presentations, możemy tworzyć proste i zaawansowane prezentacje do celów edukacyjnych.

Uwaga!

  • Pakiet biurowy SoftMaker FreeOffice wymaga bezpłatnej rejestracji i podania odpowiedniego numeru seryjnego wysłanego na podany przez użytkownika adres e-mail.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Lekki, przyjemny
W linuxie kopiuje z Plannera w formacie tekstowym, rejestracja.
ocena użytkownika
13.12.2016 12:26 • Recenzja do wersji Revision 755

Zainstalowałem go zachęcony pozytywnymi komentarzami. I na dzień dobry zonk. Skopiowanie z Plannera i wklejenie do czegokolwiek kończy się zamianą na tekst. Nawet jak próbuję wkleić do innego arkusza (Gnumeric, LibreOffice) to tylko jako import tekstu. Dla mnie dyskwalifikacja.

Poza tym brak języka polskiego, archaiczny interfejs. Nie widzę żadnego powodu dla którego zadawać sobie trud instalacji zamiast LibreOffice czy Gnumerica.

lepsza kompatybilność z „jedynie słusznym” formatem MS w porównaniu z OpenOffice
brak polskiej wersji językowej, konieczność ręcznego instalowania słowników, brak brytyjskiej wersji słownika do pobrania i zainstalowania na USB
ocena użytkownika
04.12.2014 13:35 • Recenzja do wersji 2012 Revision 679

Korzystam z najnowszej jak na razie wersji 696. Program jest szybki i radzi sobie z otwieraniem plików z MS Office. Pozytywnym zaskoczeniem jest dla mnie edycja tabel w procesorze tekstu TextMaker. MS Office nigdy nie dorównał pod tym względem innemu edytorowi teksu, a mianowicie Lotus Word Pro, którego do dziś używam jako moim zdaniem najlepszego programu tego rodzaju. Bardzo chętnie nabyłbym najnowszą wersję Lotus pakietu SmartSuite (cena naprawdę niewygórowana), gdyby nie pewien „drobiazg”: brak możliwości sprawdzania polskiej pisowni. Wersja WordPro z 1997 roku, której nadal używam, posiadała jeszcze taką możliwość. Długo by wymieniać zalety rzeczonego Lotusa, i ubolewać nad brakiem uznania go za standard w tym obszarze, ale to inna historia. Tak, czy inaczej TextMaker podobnie jak Word Pro umożliwia płynną regulację wielkości kolumn w tabelach, zaś MS Office Word dysponuje jedynie prymitywną i irytująca funkcją regulacji skokowej (obciach na całą wieś). Pewnym mankamentem w przypadku SoftMaker FreeOffice jest fakt, że utworzona wersja przenośna nie zawiera zainstalowanych słowników, które widnieją w wersji zainstalowanej w systemie. Z nieznanych powodów programiści najwyraźniej przeoczyli ten aspekt. Co prawda można temu zaradzić pobierając stosowne słowniki ze strony producenta, lecz nie załatwia to problemu w przypadku brytyjskiego słownika, którego po prostu nie ma na tej stronie. Zatem chociaż w odpowiednich katalogach wersji instalacyjnej i przenośnej figurują te same pliki słownika (łącznie z brytyjskim), to wersja przenośna nie widzi go w rejestrze dostępnych modułów sprawdzania pisowni.

Na razie trudno jest mi ocenić inne elementy pakietu SoftMaker FreeOffice, gdyż nie byłem w stanie ich przejrzeć i wskazać zalety i wady w porównaniu z komercyjną aplikacją MS Office. Przy okazji dodam, że arkusz kalkulacyjny z OpenOffice okazał się lepszy w zakresie obliczania odchylenia standardowego. Zetknąłem się bowiem z sytuacją, że plik utworzony w MS Excell źle obliczał wartość niezerowego w istocie odchylenia standardowego (podawał jako 0 z uwagi na ograniczenia precyzji obliczeń). Ten sam plik otworzony w OpenOffice Calc poprawnie podawał wynik obliczenia rzeczonego parametru. Zatem to kolejny argument przeciw rzekomo „idealnemu” arkuszowi kalkulacyjnemu.