SoftMaker FreeOffice 2018 r934

Strona główna Windows Biuro Pakiety biurowe
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

SoftMaker FreeOffice to darmowy i w pełni funkcjonalny pakiet biurowy, zawierający zestaw podstawowych aplikacji do pracy z arkuszami kalkulacyjnymi, prezentacjami, a także z różnymi dokumentami.

W skład pakietu wchodzą trzy najczęściej używane przez użytkowników aplikacje biurowe – zaawansowany edytor tekstu (TextMaker), arkusz kalkulacyjny (PlanMaker) oraz oprogramowanie do tworzenia różnych prezentacji dla szkoły lub pracy – Presentations. Wszystkie aplikacje dostępne w pakiecie SoftMaker FreeOffice oferują prosty i wygodny w obsłudze interfejs użytkownika oraz bogatą funkcjonalność.

Edytor tekstu oferuje wszystkie najważniejsze funkcje wspomagające przy pisaniu dowolnego dokumentu na komputerze. Oprócz tego posiada różne narzędzia do rysowania i dodawania gotowej grafiki, a także możliwość tworzenia różnych tabel, nagłówków czy formuł matematycznych. Nie zabrakło w nim też funkcji do sprawdzania błędów ortograficznych, tworzenia bibliografii i zaawansowanych narzędzi do formatowania tekstu. Obsługuje polskie znaki i najpopularniejsze formaty tekstowe, takie jak: DOC, DOT, RTF, TXT, ODT, TMD itp.

Aplikacja PlanMaker umożliwia tworzenie zaawansowanych arkuszy kalkulacyjnych przy użyciu rozbudowanych formuł matematycznych. PlanMaker oferuje ponad 330 różnych funkcji arytmetycznych i formuł, a także posiada możliwość tworzenia zgromadzonych danych z różnych wykresów, które można wykorzystać w pozostałych aplikacjach wchodzących skład pakietu SoftMaker FreeOffice. Arkusz kalkulacyjny jest w pełni kompatybilny z programem Excel i wyróżnia się szybkością podczas generowania wykresów i ich jakością. Natomiast korzystając z programu Presentations, możemy tworzyć proste i zaawansowane prezentacje do celów edukacyjnych.

Uwaga!

  • Pakiet biurowy SoftMaker FreeOffice wymaga bezpłatnej rejestracji i podania odpowiedniego numeru seryjnego wysłanego na podany przez użytkownika adres e-mail.
© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Lekki, przyjemny
W linuxie kopiuje z Plannera w formacie tekstowym, rejestracja.
ocena użytkownika

Zainstalowałem go zachęcony pozytywnymi komentarzami. I na dzień dobry zonk. Skopiowanie z Plannera i wklejenie do czegokolwiek kończy się zamianą na tekst. Nawet jak próbuję wkleić do innego arkusza (Gnumeric, LibreOffice) to tylko jako import tekstu. Dla mnie dyskwalifikacja.

Poza tym brak języka polskiego, archaiczny interfejs. Nie widzę żadnego powodu dla którego zadawać sobie trud instalacji zamiast LibreOffice czy Gnumerica.

13.12.2016 12:26 | Recenzja do wersji Revision 755
lepsza kompatybilność z „jedynie słusznym” formatem MS w porównaniu z OpenOffice
brak polskiej wersji językowej, konieczność ręcznego instalowania słowników, brak brytyjskiej wersji słownika do pobrania i zainstalowania na USB
ocena użytkownika

Korzystam z najnowszej jak na razie wersji 696. Program jest szybki i radzi sobie z otwieraniem plików z MS Office. Pozytywnym zaskoczeniem jest dla mnie edycja tabel w procesorze tekstu TextMaker. MS Office nigdy nie dorównał pod tym względem innemu edytorowi teksu, a mianowicie Lotus Word Pro, którego do dziś używam jako moim zdaniem najlepszego programu tego rodzaju. Bardzo chętnie nabyłbym najnowszą wersję Lotus pakietu SmartSuite (cena naprawdę niewygórowana), gdyby nie pewien „drobiazg”: brak możliwości sprawdzania polskiej pisowni. Wersja WordPro z 1997 roku, której nadal używam, posiadała jeszcze taką możliwość. Długo by wymieniać zalety rzeczonego Lotusa, i ubolewać nad brakiem uznania go za standard w tym obszarze, ale to inna historia. Tak, czy inaczej TextMaker podobnie jak Word Pro umożliwia płynną regulację wielkości kolumn w tabelach, zaś MS Office Word dysponuje jedynie prymitywną i irytująca funkcją regulacji skokowej (obciach na całą wieś). Pewnym mankamentem w przypadku SoftMaker FreeOffice jest fakt, że utworzona wersja przenośna nie zawiera zainstalowanych słowników, które widnieją w wersji zainstalowanej w systemie. Z nieznanych powodów programiści najwyraźniej przeoczyli ten aspekt. Co prawda można temu zaradzić pobierając stosowne słowniki ze strony producenta, lecz nie załatwia to problemu w przypadku brytyjskiego słownika, którego po prostu nie ma na tej stronie. Zatem chociaż w odpowiednich katalogach wersji instalacyjnej i przenośnej figurują te same pliki słownika (łącznie z brytyjskim), to wersja przenośna nie widzi go w rejestrze dostępnych modułów sprawdzania pisowni.

Na razie trudno jest mi ocenić inne elementy pakietu SoftMaker FreeOffice, gdyż nie byłem w stanie ich przejrzeć i wskazać zalety i wady w porównaniu z komercyjną aplikacją MS Office. Przy okazji dodam, że arkusz kalkulacyjny z OpenOffice okazał się lepszy w zakresie obliczania odchylenia standardowego. Zetknąłem się bowiem z sytuacją, że plik utworzony w MS Excell źle obliczał wartość niezerowego w istocie odchylenia standardowego (podawał jako 0 z uwagi na ograniczenia precyzji obliczeń). Ten sam plik otworzony w OpenOffice Calc poprawnie podawał wynik obliczenia rzeczonego parametru. Zatem to kolejny argument przeciw rzekomo „idealnemu” arkuszowi kalkulacyjnemu.

04.12.2014 13:35 | Recenzja do wersji 2012 Revision 679

Komentarze

0 nowych
HnauHnakrapunt   7 #65 24.07.2018 14:01

Adnotacja: tworzy domyślnie spore pliki BAK przyśmiecające pulpit. Lepiej uważać, bo można zapchać tym dysk.

HnauHnakrapunt   7 #64 20.07.2018 10:37

No cóż, podoba mi się możliwość przechodzenia między widokiem klasycznym i wstążki. A bardziej zaawansowane rzeczy w praniu wyjdą. Zawsze w zapasie LibreOffice. Co do języka - jest angielski UK, jest niemiecki i francuski, jest dodatkowy polski. Damy radę.

Autor edytował komentarz w dniu: 20.07.2018 14:09
  #63 25.06.2018 08:27

@A_N_O_N_I_M (niezalogowany): Podbijam.

mrocznydrwal   1 #62 04.06.2018 21:39

@Anonim (niezalogowany): tylko widzisz, o ile w miarę świadomy użytkownik może sobie pogrzebać i będzie git, o tyle w firmie ludzie po prostu chcą żeby działało i nie ma czasu żeby siedzieć nad tym. poza tym jest jeszcze kwestia, że np. robisz umowę w arkuszu, wszystko git, przesyłasz do klienta który to odczytuje na MS Office i się rozjeżdza, wtedy jest lipa

  #61 01.06.2018 12:59

@Krzysztof.: waga !!! szybkośc obciążenie systemu etc etc.

  #60 01.06.2018 12:56

@mrocznydrwal: a możee wystarczy tylo pogrzebac w ustawieniach i zaznaczyc odpowiedni plik jaki aplikacja ma obsługiwać ? miałem podobny problem ale po odpowiednim skonfigurowaniu wszelkie niezgodnosci zniknęły .Sam program gorąco polecam osobom które potrzebuja exela i worda a tch jest zdecydowana wiekszosc progs jest leciutki szybki i naprawde godny polecenia ,niemcy wykonali kawałek solidnej pracy

mrocznydrwal   1 #59 30.05.2018 16:23

Cóż, przekonany artykułem na dobreprogramy jakoby FreeOffice potrafił bezbłędnie wczytywać dokumenty MS Office niestety muszę uprzedzić innych użytkowników, że tak nie jest. FreeOffice jest na prawdę fajny, lekki, w obsłudze podobny do MS Office, niestety jednak ma problemy choćby z podziałami strony czy usuwaniem odstępu przed akapitem. Po prostu coś tam nie papa i niektóre dokumenty mi się trochę przestawiały. Jest to spory problem w firmach, bo czasem okazuje się, że jakiś formularz w Excelu jest nie do końca poprawnie wyświetlany i potem jest problem. Generalnie jest i tak o niebo lepiej ze zgodnością niż w LibreOffice czy OpenOffice ale nadal to nie jest to, choć twórcy są już blisko. Ogólnie ciężka sytuacja z programami biurowymi - MS Office dla firm kosztuje miliony, tutaj trzeba się rejestrować, WPS zbiera jakieś dane (w sumie.. MS też zbiera) i wyświetla reklamy, Libre niestety z całym szacunkiem dla OpenSource się nie nadaje... i tak to

  #58 29.05.2018 19:51

@SebaKomp: I don't believe you at all...

SebaKomp   6 #57 28.05.2018 12:35

@Zero Ghost: Jak mi dadzą listę słów do przetłumaczenia, to zrobię to dla nich, because I speak English fluently :D

  #56 22.05.2018 10:47

@Serpher: Docelowo VBA zostanie pewnie wycięty z pakietu MSO i zastąpiony C#, prędzej czy później Ci co używają makr i VBA mogą mieć problem, zresztą jak z każdym softem od tej firmy.

https://www.dobreprogramy.pl/Visual-Basic-bedzie-powoli-odchodzil-do-lamusa.-Mic...

  #55 22.05.2018 09:18

Powiedzcie mi proszę jak NA STAŁE schować ten pasek z napisem "Welcome to FreeOffice"? Dodam, że 'View' -> 'Sidebar' -> 'Hide' nie chowa go na stałe.

Zero Ghost   16 #54 19.05.2018 21:53

Polski słownik "nie polskie tłumaczenie a tylko słownik" ,można pobrać bezpośrednio od producenta :
http://www.freeoffice.com/en/support/additional-dictionaries

Autor edytował komentarz w dniu: 19.05.2018 22:01
lars79   3 #53 19.05.2018 12:33

Czy komuś w wersji Free udało się znaleźć pędzel formatów? W wersji płatnej jest, w darmowej nie widzę.... zresztą reszta funkcji też mocno ograniczona patrząc po zawartości wstążek...

  #52 18.05.2018 21:03

@KitRES (niezalogowany): to jest zamiennik a nie destruktor- sam używam juz dosc długo i moge spokojnie polecic jest sporo lepszy od innych tanich offisów ale zeby pełnoprawnie przeskoczyc Mo-ato trzeba wpompowac jeszcze sporo pieniedzy .Jak nartazie w tym co robi jest dużo lżejszy szybszy i bez niepotrzebnych dodatków - polecam

  #51 18.05.2018 08:59

niby wszystko fajnie, na pewno krok w dobrym kierunku, ale makra nie działają, więc MS jeszcze z torbami nie pójdzie :(

Krzysztof.   10 #50 17.05.2018 23:38

Kolejny darmowy i w pełni funkcjonalny pakiet biurowy w czym niby miałby być lepszy od takiego Open Office, który też oferuje mnogość funkcji i na dodatek jest w polskiej wersji językowej. Korzystam od lat i nie narzekam, choć MS Office też mam.

Serpher   3 #49 17.05.2018 18:49

Jeżeli nie ma pełnego wsparcia VBA to nie ma na co patrzeć.

  #48 17.05.2018 17:01

problem z otwarciem pliku excela zawierającego sporą ilość danych obliczeniowych.... tragedia!

  #47 17.05.2018 09:47

Redakcja najwyraźniej śpi. Mało że z niewiadomego powodu nie rozdzieliła dwóch produktów - Office (płatny) i FreeOffice (bezpłatny), to na dodatek nawet nie zauważa że od paru dni FreeOffice ma nową wersję 2018, a to o tyle istotne doszła możliwość zapisu plików microsoftowych z iksem (docs, etx.) i przełączalny interfejs (co ważne w przypadku laptopów konwertowalnych).

Baruch   6 #46 21.01.2018 12:17

Przez trzy dni za free

https://sharewareonsale.com/s/softmaker-office-giveaway-coupon-sale

Autor edytował komentarz w dniu: 21.01.2018 12:17