SoundCloud z The Upload: listy spersonalizowane lepiej niż na Spotify?

SoundCloud z The Upload: listy spersonalizowane lepiej niż na Spotify?

04.05.2017 20:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

SoundCloud poinformował o wprowadzeniu funkcji, która pomoże w odkrywaniu nowej muzyki. The Upload to odpowiedź na automatycznie układane playlisty, z którymi spotkamy się w popularnych serwisach streamingowych. Utwory dobierane są na podstawie naszego gustu muzycznego.

The Upload w założeniach przypomina m.in. funkcję Odkryj w tym tygodniu ze Spotify. Odsłuchiwana w usłudze muzyka jest maszynowo analizowana i na tej podstawie możliwe jest utworzenie nowej listy odtwarzania. W założeniu playlisty zawierają nowe utwory, które powinny nam się spodobać.

Miejmy nadzieję, że The Upload zaoferuje lepszą jakość i będzie bardziej inteligentny od algorytmów wykorzystywanych przez Spotify. W przypadku funkcji Odkryj w tym tygodniu pojawia się kilka utworów, które faktycznie są dobrze dobrane, ale większość wygląda jakby zostały wylosowane w sposób całkowicie przypadkowy. Ponadto, zdarzają się również te, które są całkowitym przeciwieństwem naszego gustu.

Obraz

Wracając do The Upload. Funkcja dostępna jest w wersji przeglądarkowej serwisu, a także w mobilnej aplikacji na Androida i iOS-a. Znajdziemy ją w karcie Discover. Proponowane mają nam być przede wszystkim utwory, której do SoundCloud trafiły w ciągu ostatnich kilku dni. Dostaniemy więc sporą paczkę nowości, nie zabraknie nowych twórców. Tak jak w przypadku wielu podobnych funkcji, im więcej czasu będziemy spędzać w SoundCloud, tym propozycje mają być lepsze.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)