Specjalna płyta CD dla Windows 98

Strona główna Aktualności

O autorze

Jak już wcześniej pisaliśmy, Microsoft kończy ze wsparciem dla systemu Windows 98. Jednak nie chcąc pozostawić użytkowników na lodzie, firma wyda specjalną płytę CD, której zadaniem będzie pomagać użytkownikom starego systemu.

W sześć lat po starcie systemu, ten nadal jest wykorzystywany przez około 25 proc. użytkowników komputerów poruszających się w ogólnoświatowej sieci. Tymczasem firma zaplanowała jego symboliczny "koniec" na 15 stycznia tego roku.

Z pomocą przyjść ma wydana przez Microsoft płyta, pełna oprogramowania potrzebnego do utrzymania systemu bezpiecznym. To co Microsoft zamieści na płycie będzie można również pobrać ze stron koncernu.

Możliwe jest też, że w przyszłości, mimo, że program wsparcia dla systemu już dawno będzie historią, możliwe stanie się pobieranie z internetu łatek działających ze starym systemem. Choć decyzja co do tego rodzaju działań nie została jeszcze podjęta, możliwe jest, że niektóre z przyszłych poprawek będą pisane dla wszystkich "okienek", w tym wersji 98.

© dobreprogramy
s