Star Chart

Strona główna Android Edukacja i nauka Fizyka i astronomia
Pobierz program
lub zeskanuj:

Dzięki aplikacji Star Chart mamy możliwość lepszego poznania mapy nieba oraz znajdujących się na niej gwiazdozbiorów i innych obiektów. Co istotne, jej autorzy pomyśleli także o wizualnym aspekcie swojego programu.

Przygodę z aplikacją rozpoczynamy od określenia naszej lokalizacji bądź tej, dla której chcemy oglądać mapę nieba. Skorzystać możemy z GPS-a, wyszukiwarki miast, ewentualnie ręcznie wpisać koordynaty. Niestety w Star Chart nie działa opcja dopasowywania obrazu w zależności od położenia urządzenia. Obracając telefonem nie zmienimy podglądu fragmentu mapy nieba. A ten prezentuje się bardzo okazale.

Jest to jedna z ładniejszych aplikacji tego typu spośród dostępnych w sklepie Google Play. Dotyczy to zarówno interfejsu jak i innych elementów programu. Gwiazdozbiorom towarzyszą odpowiednie grafiki, patrząc na słońce ujrzymy łunę, a wybierając podróż w czasie (obserwację nieba dla innego terminu) otrzymamy podgląd na zmieniającą się mapę nieba.

Kolejnym elementem o którym warto wspomnieć, są informacje o obiektach. Wybierając je otrzymamy takie dane jak masa, czy też odległości od ziemi. Nie zabrakło także wyszukiwarki. Niestety nie możemy wyszukiwać za pomocą frazy, a jedynie przeglądając gotowe listy obiektów. Aplikacja Star Chart pozwala również wykupić podgląd dodatkowych obiektów takich jak satelity, deszcze meteorów czy też komety.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #1 16.04.2017 18:57

Zapomnieliście dopisać, że autor tej aplikacji to pospolity oszust ! Jestem jednym z ponad dwóch tysięcy użytkowników, którzy zakupili wersje "PRO" w sklepie z aplikacjami Samsunga (dwadzieścia parę złotych z groszami). Po pewnym czasie deweloper zwinął manatki, z "Samsung Aps" a ludzie którzy przelali mu swoje pieniądze, zostali na lodzie, z aplikacją która przestała działać po zaktualizowaniu Androida w telefonie do nowszej wersji.