Twitter z nową opcją. Można wybrać, kto odpowie na naszego tweeta

Strona główna Aktualności
Thomas Ulrich/Pixabay
Thomas Ulrich/Pixabay

O autorze

Twitter rozwija opcje dostępne dla swoich użytkowników. Tym razem zmiany dotyczą możliwości wyboru osób, które będą mogły odpowiedzieć na zamieszczonego tweeta. Dostępne są trzy rozwiązania.

Twitter z nową opcją

Twitter wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich użytkownikom. Wprowadza zmiany, które mają usprawnić używanie serwisu społecznościowego. Najnowsza z nich daje większą kontrolę nad dostępem do publikowanych treści, a dokładniej mówiąc do zamieszczania komentarzy.

Teraz każda osoba, która zdecyduje się na opublikowanie tweeta może samodzielnie zdecydować, kto na niego odpowie. Do wyboru są trzy możliwości: wszyscy, osoby obserwowane oraz tylko wspomniane osoby. Zaznaczenie jednej z dostępnych opcji ogranicza więc dostępność zamieszczanych treści.

Reakcje na ostatnią zmianę są bardzo różne. Jedni uważają, że nowa opcja na Twitterze pozwoli na walkę z powszechnym w sieci "hejtem". Inni z kolei twierdzą, że stworzy przestrzeń do publikowania kontrowersyjnych wpisów, lub też będzie nadużywana w przypadku publikacji oficjalnych komunikatów, sprostowań itp.

Aplikację Twitter można pobrać z naszego katalogu oprogramowania.

© dobreprogramy
s