Twitter i Periscope z filmami 360 stopni. Na razie zapomnij o własnych nagraniach

Twitter i Periscope z filmami 360 stopni. Na razie zapomnij o własnych nagraniach29.12.2016 14:30
Twitter i Periscope z filmami 360 stopni. Na razie zapomnij o własnych nagraniach

Facebook czy YouTube oferują wideo 360 stopni już od dłuższego czasu, w tyle pozostawał wciąż Twitter. Jednak w końcu i jego użytkownicy, a także aplikacji Periscope otrzymają dostęp do filmów sferycznych. Na początku dostępna będzie funkcja oglądania, a możliwość transmisji własnych materiałów otrzymają tylko nieliczni, dopiero potem całość ma być udostępniona reszcie.

Przeglądając Facebooka coraz częściej możemy spotkać się z filmami 360 stopni. Chętnie z tego typu materiałów korzystają reklamodawcy – reklama umożliwiająca potencjalnemu klientowi krótką zabawę z interaktywnym materiałem w 360 stopniach, co pozwala przyciągnąć na dłużej, zapewniając także lepszą prezentację danego produktu. Oczywiście nie brakuje wideo 360 stopni nadawanych przez użytkowników czy przedstawiających coś bardziej wartościowego od reklam.

W końcu także osoby korzystające z Twittera dostaną filmy sferyczne. Funkcja trafi również do Periscope, aplikacji która jest własnością Twittera. Na początku tylko wybrani partnerzy będą mogli prowadzić transmisje na żywo zrealizowane w 360 stopniach, takie materiały zostaną odpowiednio oznaczone. Natomiast użytkownicy będą wyłącznie odbiorcami nowych filmów. .

Filmy 360 stopni będą dostępne także z poziomu mobilnych aplikacji. Funkcja z pewnością z czasem trafi także do reszty użytkowników. Jeśli jesteście zainteresowani testami, to na oficjalnym blogu Periscope możecie wpisać się na listę oczekujących.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)