reklama

Twórca The Neverhood zapowiada nową przygodówkę

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

W roku 1996 na rynku pojawiła się komputerowa gra The Neverhood, która była przygodówką wyjątkową. Wszystko przygotowano tutaj z plasteliny, a wszelkie animacje powstały metodą poklatkową. Produkt przyciągał do siebie także olbrzymimi pokładami szalonego humoru i główny bohater Klaymen w końcu stał się postacią kultową. Po latach twórca gry zapowiada powrót do dawnych klimatów — w przygotowaniu jest nowy projekt.

Doug TenNapel zaprosił do współpracy Mike'a Deitza oraz Eda Schofielda, z którymi pracował przy grach z serii Earthworm Jim i wspólnie przypuścili atak na pobliskie sklepy papiernicze, żeby było z czego ulepić kolejną przygodówkę. Za stronę muzyczną produkcji odpowiada ponownie Terry Taylor. Tytuł planowany jest w wersji Windows i Mac OS X, rozgrywka opierać się ma na klasycznym klikaniu po ekranie w poszukiwaniu obiektów umożliwiających rozwiązanie kolejnych sytuacji pozornie bez wyjścia. Na Facebooku zespół czeka na propozycje fanów odnośnie tego, co chcieliby w nadchodzącej grze ujrzeć.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieKosztuje prawie milion złotych rocznie. Aplikacja mObywatel oferuje bardzo mało