Sony bierze przykład z DayZ i podobnych, zapowiada MMO H1Z1

Sony bierze przykład z DayZ i podobnych, zapowiada MMO H1Z1

Sony bierze przykład z DayZ i podobnych, zapowiada MMO H1Z1
10.04.2014 10:16

Wybijanie zombiaków to temat, który chyba nigdy się nie znudzi i z takiego założenia wyszło również Sony Online Entertainment. Oczywiście po dosyć nieoczekiwanym sukcesie modyfikacji DayZ dla ArmA II, projekcie rozwijanym już w tej chwili jako niezależny produkt, okazało się, że sama walka o przetrwanie w ujęciu FPP dobrze się sprzedaje, więc postanowiono się dołączyć do trendu z nowym MMO. Na PC oraz PlayStation 4 zapowiedziano darmowe H1Z1. Na razie gra jest jednak w powijakach.

Obraz

15 lat po wybuchu epidemii tytułowego wirusa H1Z1, zamieniającego ludzi w chodzące i jęczące trupy, niedobitki ludzkiej rasy starają się zwyczajnie przeżywać kolejne dni. Jedni na własną rękę, drudzy stając się częścią bardziej zorganizowanych grup, walczących oczywiście również między sobą o wodę czy pożywienie. Do tego dochodzą różnorakie groźne zwierzęta, które po odsunięciu się ludzi na dalszy plan zaczęły się rozmnażać w niekontrolowany sposób... Jednym słowem, bez broni nie ma co wychodzić z kryjówki.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Producenci zapowiadają ogromnych rozmiarów świat, rzucając gracza gdzieś w centrum wirtualnej niby-Ameryki. Postarają się odtworzyć USA takim, jakim byłoby w prezentowanych okolicznościach, mniej więcej trzymając się granic stanów i charakterystycznych dla poszczególnych z nich klimatów oraz środowiska. Pojawią się tak odludzia, jak też wielkie miasta, w których ze zgromadzonych materiałów przede wszystkim przyjdzie zmontować w miarę bezpieczne schronienie. Ponoć dla chcącego nic trudnego i przy współpracy wielu osób da się wznieść całe naprawdę nieźle uzbrojone fortece. Naturalnie zaawansowany system tworzenia przedmiotów ze znalezionych w świecie śmieci musiał się pojawić. Podobnie jak handel rzeczami.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Sony nęci wizją tysięcy graczy biorących równocześnie udział w walce o przetrwanie, budujących od podstaw całe swoje wioski. Udostępni kilka serwerów, z odmiennymi ustawieniami, by każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Tytuł tworzony jest na bazie autorskiej technologii Forgelight, podobno niezwykle potężnej i nastawionej na wprowadzanie szybkich zmian według uwag fanów, jak również obiektów przygotowanych przez graczy. Nie zabraknie rzecz jasna funkcji znanych z innych popularnych produkcji SOE, w tym takich społecznościowych.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)