r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

UNetbootin 6.25

Strona główna Mac Narzędzia Inne narzędzia
Pobierz program przy pomocy Asystenta pobierania Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

UNetbootin to niewielkie narzędzie, służące do instalowania systemu Linux na nośnikach USB lub na partycjach systemowych, dzięki czemu nie ma potrzeby „wypalania” płyty instalacyjnej (wiele Maców i tak nie ma napędu optycznego).

Galeria programu

Program obsługuje wiele dystrybucji Linuksa. Są to między innymi Ubuntu, Debian, Linux Mint, openSUSE, Arch Linux, Damn Small Linux, Puppy Linux, FreeBSD, NetBSD, Fedora, PCLinuxOS, Gentoo, Zenwalk, Dreamlinux, Slax, Elive, CentOS, Mandriva, Frugalware Linux oraz FaunOS.

Aplikacja jest bardzo prosta w obsłudze. Aby stworzyć nośnik USB z systemem wystarczy do tego celu posiadać plik obrazu ISO, wybrać z listy w programie dystrybucję oraz jej wersję, po czym wskazać dysk USB sformatowany w systemie plików FAT32 lub partycję na naszym dysku, na której ma zostać zainstalowany system. Można także skorzystać z wbudowanego modułu pobierania w programie, który pozwala ściągać różne dystrybucje Linuksa z sieci.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.