Ulica Piotrkowska w Łodzi na Google Street View

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

Ulica Piotrkowska w Łodzi została wybrana jako jedna z wizytówek Polski w plebiscycie mającym wyłonić miejsca z naszego kraju, które jako pierwsze trafią do Google Street View.

Ulica Piotrkowska wygrała plebiscyt, zbierając więcej głosów internautów, niż Zamek Krzyżacki w Malborku, Stare Miasto w Toruniu czy tężnie solankowe w Ciechocinku. Mierząca ponad 4 kilometry ulica Piotrkowska w Łodzi jest uznawana za jedną z najdłuższych ulic handlowych w Europie, a obecnie jest jednym z najważniejszych miejsc w Łodzi. Znajdziemy tam kilka zabytkowych kamienic oraz Aleję Gwiazd.

Ulicę Piotrkowską już można oglądać na Google Street View. Podczas wirtualnego spaceru można przyjrzeć się między innymi Kamienicy Scheiblerów i Hotelowi Grand. Pogoda nie zachwyca, ale warto wybrać się na Piotrkowską. Kolejni finaliści plebiscytu wkrótce również pojawią się na Street View.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNagranie kochane przez miliony. Włączają je w jednym celu