UltraEdit UltraEdit 20.00.0.32

Strona główna Mac Programowanie Edytory dla programistów
Pobierz program

UltraEdit to edytor tekstu dla programistów, o nieskomplikowanym i wygodnym interfejsie. Ma możliwość podkreślania składni w wielu językach programowania i znaczników, a także bardzo dobry edytor heksadecymalny i wbudowaną przeglądarkę do podglądu stron.

UltraEdit oferuje szereg ciekawych i niespotykanych w innych programach narzędzi, które ułatwią prostą edycję tekstu. Wspierane przez UltraEdit języki programowania to między innymi C, C#, JavaScript, HTML, XML, PHP, Perl Fortran, Python, JavaScript i bash. Pliki źródeł są dzielone na projekty, wśród których znaleźć się mogą zarówno pliki przechowywane na dysku lokalnym jak i na serwerze (S)FTP.

UltraEdit ma też możliwość wyszukiwania i zamieniania ciągów znaków z użyciem wyrażeń regularnych (Perl, UNIX i inne), przy czym radzi sobie nawet z plikami większymi niż 4 GB. Ponadto pozwala konfigurować skróty klawiaturowe i wygodnie przeszukiwać zasoby w Internecie (Google, Yahoo, Wikipedia, PHP.net, cplusplus.com).

Tryb kolumnowy, z którego również znany jest edytor, umożliwia to łatwe wykonywanie nietypowych operacji na tekście (przydatnych głównie w edytorze heksadecymalnym), jak sumowanie kolumny, operacje na tekście zawierającym delimitery, szybkie zaznaczanie bloków tekstu, możliwość umieszczania markerów i tak dalej.

Wersja próbna programu działa bez ograniczeń przez 30 dni.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!