r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Ventrilo 3.0.9

Strona główna Windows Internet i komunikacja Komunikatory internetowe

Ventrilo to wieloplatformowy klient czatu głosowego, który często jest uznawany za głosowy odpowiednik IRC.

Główne zalety programu to bardzo małe zużycie zasobów systemowych i łącza, oraz metod push-to-talk (można mówić po naciśnięciu ustawionego wcześniej klawisza) i voice-on-demand (kiedy użytkownik zacznie mówić, klient zaczyna kodować i wysyłać jego wypowiedź) z możliwością ustawienia czasu ciszy potrzebnego do dezaktywacji oraz możliwość używania własnego, darmowego serwera. Komunikacja słowem pisanym również jest możliwa, a ciekawym uzupełnieniem jest opcja text-to-speech, czyli czytanie napisanych przez użytkownika wypowiedzi przez symulator mowy (niestety na razie radzi sobie jedynie z językiem angielskim).

r   e   k   l   a   m   a

Aktywacja funkcji programu, jak push-to-talk, wyciszenie mikrofonu bądź dźwięków z kanałów, odegranie dźwięku z pliku WAV czy text-to-speech może odbywać się z użyciem zdefiniowanego przez użytkownika schematu skrótów klawiszowych. Również powiadomienia dźwiękowe i zestawy ikonek programu mogą być dostosowane przez użytkownika. Na serwerze mogą być tworzone kanały bądź prowadzone prywatne rozmowy między zalogowanymi użytkownikami. Po podaniu hasła użytkownik otrzymuje uprawnienia administratora, dzięki czemu może rozłączyć lub wyciszyć określonych użytkowników lub kanały oraz zmieniać ustawienia samego serwera lub kanału.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
SnykeShadow   4 #2 08.12.2012 11:03

zwykly_czlowiek
Jedna wielka bzdura to co piszesz. Fakt że Ventrilo jest przeznaczony bardziej dla graczy klanowych a nie singli dla których bardziej przyjazny jest Xfire co nie zmienia faktu że piszesz bzdury.

  #1 05.11.2012 18:47

strasznie trudny! tylko dla starych wyjadaczy informatyków, oczywiście nie udało mi się nawet 1 rozmowy przeprowadzić:(

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.