Vista jeszcze niekompletna

Strona główna Aktualności

O autorze

Microsoft na początku grudnia publicznie zapowiedział, że zamierza wydać wersję code-complete, czyli kompletną funkcjonalnie edycję systemu operacyjnego Windows Vista jeszcze w 2005 roku. Zaznaczył jednocześnie, że będzie to wydanie wewnętrzne, nieudostępniane testerom. Paul Thurrott, ekspert znany z bliskich kontaktów z Microsoft poinformował jednak na łamach portalu Windows IT Pro, że korporacja nie zdołała wywiązać się z tych obietnic. Według Thurrotta, wersja code-complete zostanie wydana dopiero pod koniec stycznia 2006.

Co jednak ciekawe, kolejna edycja Community Technology Preview, która prawdopodobnie zostanie wydana testerom 17 lutego, ma opierać się jeszcze na kodzie poprzedzającym code-complete. Wskazywałoby to na fakt, iż lutowa wersja CTP nie będzie zawierać pełnej funkcjonalności planowanej w finalnym systemie Vista, choć takie były oficjalne zamiary Microsoft.

Zamieszanie wokół wersji code-complete znów przywołuje pytanie, czy nie ucierpi na tym harmonogram wydawniczy Windows Vista. Microsoft utrzymuje, i jest to jedyne potwierdzenie korporacji, że wszystko odbędzie się zgodnie z planem. Coraz więcej internautów komentując informacje podobne do powyższej uważa jednak, że rok 2006 jest dla Visty coraz bardziej niepewny.

© dobreprogramy
s