WPS Office WPS Office 11.2.0.9984

Strona główna Windows Biuro Pakiety biurowe
Pob​ierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

WPS Office to darmowy pakiet biurowy, cieszący się coraz większą popularnością wśród użytkowników na całym świecie. Duże podobieństwo interfejsu i oferowanej funkcjonalności do konkurencyjnego oprogramowania Microsoftu, a także fakt, iż tworzony jest on przez Chińczyków sprawia, że bardzo często WPS Office określany jest mianem "chińskiej podróbki Office'a".

W skład pakietu wchodzą 3 najczęściej wykorzystywane aplikacje biurowe - edytor tekstu WPS Writer, arkusz kalkulacyjny WPS Spreadsheets oraz narzędzie do tworzenia prezentacji WPS Presentation. Wszystkie one posiadają zbliżony interfejs graficzny i oferują podobny zestaw funkcji, co popularny, ale płatny Microsoft Office.

Zaletą WPS Office jest szybkość działania oraz wsparcie dla mechanizmu kart, pozwalającego na pracę z wieloma plikami jednocześnie, bez konieczności przełączania okien. Pakiet wyposażony został we wbudowany konwerter plików do formatu PDF, a także pozwala zabezpieczać tworzone dokumenty hasłem. Poza możliwością pracy z własnymi formatami, oferuje on pełną obsługę formatów Worda, Excela i PowerPointa w wersjach 97/2000/2003/2007/2010.

Uwaga!

  • Po instalacji pakiet dostępny jest przez 30 dni w pełnej komercyjnej wersji. Po upływie tego czasu automatycznie zmienia się on w edycję bezpłatną.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

nie używałem ;)
praca procesów w tle
ocena użytkownika
01.10.2020 00:25 • Recenzja do wersji 11.2.0.9635

WacusZaglada dzięki za reckę, wielce pomocne, b.profeska, lepiej niż nie jedne redakcje, wreszcie mam konkrety że syf , kompletna dyskwalifikacja jeśli chodzi coś od nich cały czas w tle. Ja od razu takie progsy wywalam .

Wciąż jeszcze nieco lżejszy niż M$ Office, z całkiem niezłą kompatybilnością plików.
Adware, spyware, onlineware.
ocena użytkownika
14.07.2020 17:08 • Recenzja do wersji 11.2.0.9453

Podczas gdy wersji 10 byłbym w stanie dać 4 gwiazdki, jedenastka jest ogromnym krokiem wstecz prawie pod każdym względem. Ładny i przejrzysty interfejs udziwniono, rozkopano i wypchano banerami, reklamami i innymi bzdurami dociąganymi na bieżąco z neta. Program przez cały czas próbuje wciskać użytkownikowi zawartość online z chmurą na czele, a w wersji darmowej niemal na każdym kroku nachalnie przypomina o opcji premium. Względem poprzednika aplikacja urosła dwukrotnie - owszem, do gigabajtów M$ Office jeszcze brakuje, ale trend jest bardzo niepokojący, zwłaszcza gdy weźmie się pod uwagę, że tłuszcz poszedł w przepakowany interfejs, który po zabiegu lipoinjekcji odczuwalnie spowolnił i stał się nieprzyjazny w nawigowaniu i pracy. Wiśnią żenady na tym torcie smutku jest ilość procesów startujących w tle i działających nawet gdy żaden z programów WPS nie jest włączony, a robiących bób jeden wie co. Było tak już w dziesiątce, ale inwazyjnych procesów było mniej, nie instalowały się po całym systemie i łatwiej je było wyłuskać.

Naprawdę szkoda, bo WPS'owi brakowało niewiele i myślałem, że wraz z wersją 11 pojawi się naprawdę dobry produkt. Tymczasem zamiast uzupełnić pakiet o odpowiednik Microsoftowego Accessa (dla którego wciąż nie ma konkurencji), zdecydowano się ubzdryngolić program zbędnymi wodotryskami i pierdołami o które nikt nie prosił.