WhatsApp pozwala już przesyłać dowolne pliki, o ile nie są za duże

Strona główna Aktualności
image

O autorze

WhatsApp, komunikator używany już przez ponad miliard osób na całym świecie, pozwala już przesyłać dowolne pliki przez komunikator – dokument, film, obraz czy archiwum. W tej chwili jednak rozmiar przesyłanego pliku nie może przekroczyć 100 MB.

By wysłać plik do rozmówcy, wystarczy po dotknięciu znaku spinacza w oknie rozmowy wybrać opcję „Dokumenty”, a następnie nie wybierać z dostępnej listy, ale dotknąć przycisk „Przeglądaj inne dokumenty”.

Plik zostanie wysłany do odbiorcy po potwierdzeniu, że na pewno chcemy go udostępnić. Co ciekawe, w ten sposób można przesyłać nieskompresowane zdjęcia – zauważyliście pewnie, że przy udostępnianiu zdjęć komunikator zmniejsza je i dodatkowo kompresuje, by szybciej dotarły do odbiorcy. Wadą tego rozwiązania jest brak miniatury udostępnionego pliku graficznego.

Od zeszłego roku WhatsApp dobrze radzi sobie z typowymi dokumentami, jak PDF-y, pliki tekstowe czy arkusze kalkulacyjne. Możliwości dzielenia się plikami były stopniowo rozszerzane i ostatnia wersja dla Androida obsługuje już dowolne typy plików u wszystkich użytkowników. Niektórzy obawiają się, że możliwość odbierania plików APK ułatwi rozprzestrzenianie się złośliwych aplikacji, ale jeśli użytkownicy zachowają trochę zdrowego rozsądku, nie powinno być problemów.

Niektórzy użytkownicy WhatsAppa dla iOS-a także mają już dostęp do przesyłania, ale tam limit wynosi 128 MB. W wersji webowej jesteśmy ograniczeni do 64 MB, na Windows Phone zaś nie ma ograniczenia rozmiaru pliku, ale przesyłanie nie działa prawidłowo. Nie jest to 1,5 GB, jak w Telegramie, ale na początek wystarczy.

© dobreprogramy