Windows 10 17035 z funkcją Near Share doczekał się własnego AirDrop

Strona główna Aktualności
image

O autorze

Nowa wersja testowa Windowsa 10, oznaczona numerem 17035, trafiła już do kanału Fast Ring w programie Windows Insider. Niestety, na razie nie będzie ona dostępna dla maszyn z procesorami AMD, ale Microsoft ma już pracować nad rozwiązaniem problemu.

Przydatna nowość trafiła do Edge'a. Odtąd umożliwia on wyciszanie kart. Odbywa się to tak samo jak we wszystkim popularnych przeglądarkach – poprzez kliknięcie karty prawym przyciskiem myszy i wybranie odpowiedniej pozycji z menu. Niestety, nie dość, że Edge zyskał funkcje wyciszania długo po konkurencji, to nie oferuje żadnych opcji dodatkowych, np. wyciszania kart w tle czy priorytetyzacji.

W kompilacji 17035 pojawia się także kolejna funkcja, która umożliwić ma łatwą bezprzewodową wymianę danych pomiędzy urządzeniami. Po polegającej na wysyłaniu stron ze smartfonu na PC z Windowsem funkcji Continue on PC, przyszedł czas na Near Share – swojego rodzaju odpowiednik wykorzystywanej od 6 lat w produktach Apple'a funkcji AirDrop

Przycisk aktywujący funkcję Near Share dostępny jest w Centrum Akcji. Po jego kliknięciu w menu udostępniania w systemowych aplikacjach (Edge, Zdjęcia, a nawet menedżer plików) pojawią się inne komputery z włączonym Bluetooth. Po wybraniu jednego z nich, adresat otrzyma powiadomienie i będzie mógł zaakceptować odbiór.

Mniej ważnych poprawek jest więcej – użytkownicy urządzeń z ekranem dotykowym ucieszą oko klawiaturą z półprzezroczystym interfejsem Fluent Design oraz poprawionym rozpoznawaniem słów pisanych rysikiem. Ponadto możliwe jest także zapisywanie darmowych e-booków na dysku za pomocą Edge'a. Opisywane nowości trafią do stabilnego wydania w kwietniu, przy okazji wydania nazywanego roboczo Redstone 4.

© dobreprogramy

Komentarze