Windows 10 Manager 3.3.2

Strona główna Windows Narzędzia Narzędzia systemowe
Pobierz progra​m
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Windows 10 Manager to rozbudowany pakiet kilkudziesięciu narzędzi do optymalizacji systemu operacyjnego Windows 10.

Z poziomu głównego okna programu zyskujemy możliwość wybrania jednej z sześciu zakładek o bardzo wymownych nazwach: informacje, optymalizacja, oczyszczanie, personalizacja, bezpieczeństwo, sieć i różne użytkowe. Dzięki podzieleniu wszystkich narzędzi na wspomniane kategorie interfejs Windows 10 Managera jest bardzo przejrzysty, a korzystanie z tego pakietu bardzo proste w obsłudze.

W zakładce "informacje", możemy nie tylko wyświetlić szczegółowe dane na temat naszego systemu operacyjnego, ale również utworzyć punkt przywracania, zdiagnozować i naprawić liczne błędy, zarządzać procesami czy też skorzystać z kreatora optymalizacji popularnych "okienek". Windows 10 Manager zawiera oczywiście więcej możliwości w zakresie przyspieszania działania naszego peceta w kolejnym dziale, "optymalizacja". O nią zadbamy także oczyszczając ze zbędnych plików (np. duplikatów, plików tymczasowych i danych w rejestrze).

Autorzy opisywanego narzędzia zadbali ponadto o bezpieczeństwo użytkowników Windows 10 Managera, oddając do ich dyspozycji narzędzie do ochrony prywatności, opcję zablokowania wybranych funkcji systemu, możliwość zabezpieczenia poufnych dokumentów i możliwość przywracania utraconych (przypadkowo usuniętych) plików ze sformatowanych dysków logicznych.

Co ciekawe, Windows 10 Manager pozwala być anonimowym w sieci. Warto skorzystać z przełącznika IP dostępnego w zakładce "sieć", a także zainteresować się innymi dostępnymi rozwiązaniami, w tym między innymi menadżerem sieci bezprzewodowej, opcją edytowania pliku hosta czy narzędziem do optymalizacji ustawień połączenia internetowego.

Windows 10 Manager umożliwia także personalizowanie Windowsa poprzez zmianę wyglądu tego systemu. Możemy również przypinać foldery i pliki do paska zadań lub Menu Start, a także dodawać katalogi i pojedyncze skróty do Panelu Sterowania lub na pulpicie. Chcąc przyśpieszyć wykonywanie kolejnych czynności warto zainteresować się opcją definiowania skrótów klawiaturowych, dzięki której być może uda nam się zaoszczędzić sporo czasu w codziennej pracy.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Same plusy
Trudny do odinstalowania
ocena użytkownika
04.01.2020 10:00 • Recenzja do wersji 3.1.9

Jeden z najlepszych, jeśli nie najlepszy program do optymalizacji systemu Windows 10. Jest ciągle rozwijany i uzupełniany o nowe funkcje. W najnowszej wersji np. będzie można ukrywać aplety w Ustawieniach i w Panelu sterowania. Aplikacja Ustawienia umożliwia zmianę większości ustawień. Możesz określić listę stron do pokazania lub ukrycia, jeśli wszystkie strony w kategorii są ukryte, kategoria również zostanie ukryta. Za pomocą programu można w prosty sposób zoptymalizować system do pracy na dysku SSD, usunąć każdą aplikację systemową, lu ją przywrócić. Przyśpieszyć uruchamianie sytemu, zamykanie, pozbyć się niepotrzebnych plików i wpisów rejestru. Można dzielić duże pliki , włączyć szybkie kopiowanie na inne dyski i lokalizacje, zmieniać lokalizacje folderów systemowych np. Pulpitu, Obrazów Muzyki, Filmów. Centrum Napraw pozwala na naprawienie większości problemów z Windows. Jednym słowem nie widzę ujemnych stron tego programu oprócz jednej: wymaga zachowania instalatora programu do prawidłowego jego odinstalowania. Po aktualizacji programu jego odinstalowanie staje się trudne, chociaż możliwe za pomocą usunięcia wpisów rejestru.