r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Witaj w świecie Windowsa jako usługi. Wbudowany komunikator nie zdąży na premierę

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

Podczas swojej styczniowej konferencji Microsoft opublikował pierwsze informacje o dość przydatnej funkcji Windowsa 10, która mogłaby znaleźć wielu entuzjastów. System ma oferować natywny komunikator z możliwością wysyłania wiadomości na Skype'a czy telefony komórkowe. Wszystko wskazuje na to, że podobnie jak w przypadku kilku innych funkcji, nie będzie ona dostępna w momencie premiery nowego systemu.

Mimo że funkcje i interfejs komunikatora zostały zaprezentowane już kilka miesięcy temu, to żadna dotychczasowa kompilacja Windowsa 10, udostępniona w ramach programu Windows Insider, nie umożliwiała przetestowania programu. Przez to sami jego uczestnicy z coraz większą pewnością mówią o tym, że komunikator będzie niedostępny także w dniu premiery. A prezentuje się on całkiem interesująco.

Aplikacja nazywająca się po prostu Messaging ma być tak naprawdę graficznym interfejsem dla wbudowanego w system Skype'a. Poza komunikacją tekstową ma także oferować połączenia głosowe oraz wideo. Ponadto Messaging ma być aplikacją uniwersalną, która z założenia ma posiadać identyczną funkcjonalność i zbliżony interfejs niezależnie od tego, czy użytkownik korzysta z komunikatora na komputerze, smartfonie czy tablecie.

r   e   k   l   a   m   a

Oczywiście fakt, że premiera kolejnego elementu systemu Windows 10 się opóźni, nie jest dla Microsoftu powodem do zadowolenia. Nie opublikowano żadnego komunikatu na ten temat, a po styczniowej konferencji temat natywnego komunikatora zdecydowanie ucichł.

Konieczne jest jednak spojrzenie na temat szerzej. Fakt niedostępności kilku funkcji Windowsa w dniu premiery jest całkiem uzasadniony, jeżeli wziąć pod uwagę nową politykę wydawniczą Microsoftu. Założenie, że Windows jest usługą, w której kolejne elementy będą dodawane i doskonalone z czasem, a nie wydawane w ramach kolejnej edycji systemu czy Service Packa, wydaje się w dzisiejszych warunkach całkiem rozsądne. Nic dziwnego zatem, że dotyczy to także aplikacji Messaging.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.