reklama

YouTube Picture in Picture: YouTube w Google Chrome jak aplikacja mobilna

Strona główna Aktualności

O autorze

Na dziobie okrętu. Stawia znaczące nad znaczonym, lubi czapki z daszkiem, teorię gier, tłumaczenia maszynowe i karabiny maszynowe.

Do sklepu Chrome Web Store w wersji beta trafiło rozszerzenie YouTube Picture in Picture. Mimo fazy testowej, jest ono w pełni funkcjonalne i przynosi do pulpitowej wersji przydatne możliwości aplikacji mobilnej YouTube’a.

Wiadomo oczywiście, że YouTube zrobi wszystko, aby utrzymać uwagę i wzrok użytkownika na odtwarzanym filmie. Doprowadza to często do sytuacji, w którym na próżno można oczekiwać wprowadzenia funkcji, które byłby bardzo przydatne, jak choćby odtwarzania w tle czy przy zablokowanym ekranie na urządzeniach mobilnych. Priorytety są jednak dla Google oczywiste, więc rozszerzenia, które przynoszą podobne funkcje są skrupulatnie blokowane i usuwane. YouTube Picture in Picture stanowi w tym przypadku praktyczny kompromis.

Dzięki rozszerzeniu możliwe jest nawigowanie w serwisie YouTube przy jednoczesnym oglądaniu filmu. Odbywa się to właśnie w sposób znany z mobilnej aplikacji YouTube'a. Gdy podczas odtwarzania, użytkownik przejdzie do innej witryny, film zostanie przeniesiony do niewielkiego okienka i umieszczony w prawym dolnym rogu ekranu. Program działa na tyle płynnie i sprawnie, że podczas testów nie zarejestrowaliśmy żadnych opóźnień czy pauz, co szczególnie docenią osoby słuchające na YouTube muzyki.

YouTube Picture in Picture nie posiada własnego interfejsu czy panelu konfiguracji. Niemniej, tuż nad wspomnianym niewielkim okienkiem wyświetlane są przydatne przyciski: możliwe jest przywrócenie strony z filmem wyświetlanym w oknie, przejście do trybu pełnoekranowego lub zamknięcie.

Rozszerzenie nie posiada zbyt wielu funkcji, ale całkowita automatyzacja procesu ma jedną, ogromną zaletę: przypadkowe kliknięcie w dowolny link w serwisie już nigdy nie będzie wymagało powrotu do poprzedniej strony i ponownego odtwarzania. YouTube Picture in Picture w wersji beta jest dostępny w Chrome Web Store.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić