r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

YouTube Picture in Picture: YouTube w Google Chrome jak aplikacja mobilna

Strona główna Aktualności

O autorze

Na dziobie okrętu. Stawia znaczące nad znaczonym, lubi czapki z daszkiem, teorię gier, tłumaczenia maszynowe i karabiny maszynowe.

Do sklepu Chrome Web Store w wersji beta trafiło rozszerzenie YouTube Picture in Picture. Mimo fazy testowej, jest ono w pełni funkcjonalne i przynosi do pulpitowej wersji przydatne możliwości aplikacji mobilnej YouTube’a.

Wiadomo oczywiście, że YouTube zrobi wszystko, aby utrzymać uwagę i wzrok użytkownika na odtwarzanym filmie. Doprowadza to często do sytuacji, w którym na próżno można oczekiwać wprowadzenia funkcji, które byłby bardzo przydatne, jak choćby odtwarzania w tle czy przy zablokowanym ekranie na urządzeniach mobilnych. Priorytety są jednak dla Google oczywiste, więc rozszerzenia, które przynoszą podobne funkcje są skrupulatnie blokowane i usuwane. YouTube Picture in Picture stanowi w tym przypadku praktyczny kompromis.

Dzięki rozszerzeniu możliwe jest nawigowanie w serwisie YouTube przy jednoczesnym oglądaniu filmu. Odbywa się to właśnie w sposób znany z mobilnej aplikacji YouTube'a. Gdy podczas odtwarzania, użytkownik przejdzie do innej witryny, film zostanie przeniesiony do niewielkiego okienka i umieszczony w prawym dolnym rogu ekranu. Program działa na tyle płynnie i sprawnie, że podczas testów nie zarejestrowaliśmy żadnych opóźnień czy pauz, co szczególnie docenią osoby słuchające na YouTube muzyki.

r   e   k   l   a   m   a

YouTube Picture in Picture nie posiada własnego interfejsu czy panelu konfiguracji. Niemniej, tuż nad wspomnianym niewielkim okienkiem wyświetlane są przydatne przyciski: możliwe jest przywrócenie strony z filmem wyświetlanym w oknie, przejście do trybu pełnoekranowego lub zamknięcie.

Rozszerzenie nie posiada zbyt wielu funkcji, ale całkowita automatyzacja procesu ma jedną, ogromną zaletę: przypadkowe kliknięcie w dowolny link w serwisie już nigdy nie będzie wymagało powrotu do poprzedniej strony i ponownego odtwarzania. YouTube Picture in Picture w wersji beta jest dostępny w Chrome Web Store.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.