Zapraszamy na kolejny HotZlot!

Strona główna Aktualności

O autorze

Dokładnie za 3 miesiące, 4 lipca rozpocznie się HotZlot 2014, czyli ósme już spotkanie czytelników portalu dobreprogramy. Kilkudniowy program szczelnie wypełni szereg atrakcji - ciekawe sesje techniczne, wystawy sprzętu i rozgrywki z nagrodami. Jak zawsze nie zabraknie oczywiście także integracji, w tym roku szczególny nacisk będziemy jednak kłaść na atrakcyjną część merytoryczną.

Gościć nas będzie ponownie Zamek na Skale koło Lądka Zdroju. Nieprzypadkowo, kolejny raz wracamy do tego miejsca. To obiekt, który idealnie odpowiada potrzebom HotZlotu i z którym łączymy najpiękniejsze wspomnienia. Starannie odrestaurowane, historyczne wnętrza Zamku na Skale z unikalnym zadaszonym dziedzińcem tworzą prawdziwie magiczny klimat. Jednocześnie mieszczący się tu komfortowy, 4-gwiazdkowy hotel posiada pełną infrastrukturę niezbędną dla potrzeb konferencji, a przepiękny zamkowy park pozwala na organizację różnego rodzaju atrakcji integracyjnych. A wszystko to w sercu Kotliny Kłodzkiej, jednym z najpiękniejszych rejonów Polski, pośród dwóch parków krajobrazowych, nad klimatyczną rzeką Białą Lądecką, otulone masywem Gór Złotych...

Niech Was jednak nie zwiedzie znane miejsce. Podczas HotZlotu 2014 planujemy modyfikację formuły spotkania, a ściślej mówiąc proporcji pomiędzy merytoryką, a integracją. Po ubiegłorocznym HotZlocie w Zamku Kliczków (na zdjęciu) docierały do nas sygnały, że tej ostatniej było... zbyt dużo, brakowało zaś "technologicznego mięsa" ;) W tym roku sesji będzie więc trochę więcej, ale co najważniejsze będziemy robić wszystko aby było one jak najciekawsze, bardziej zaawansowane i całkowicie pozbawione marketingowej paplaniny. Mamy nadzieję pozytywnie zaskoczyć Was też tematyką, a na razie nie uprzedzajmy faktów. Naturalnie nie oznacza to, że cały HotZlot przeobrazi się w typową konferencję - nadal elementy rozrywkowe i integracyjne będą stanowić istotną jego część tworząc jedyną w swoim rodzaju całość.

Co ważne, udział w HotZlocie pozostanie nadal praktycznie bezpłatny - od uczestników pobierać będziemy jedynie symboliczną opłatę rejestracyjną w wysokości 50 zł w celu rezerwacji miejsca i potwierdzenia faktycznej chęci udziału. W ramach tej opłaty każdy będzie miał zagwarantowany pobyt wraz z noclegami i wyżywieniem od piątku 4 do niedzieli 6 lipca, udział w tradycyjnej imprezie integracyjnej przy grillu i piwie, a także szereg innych atrakcji. Dodatkowo, za niewielką opłatą będzie można skorzystać także z programu rozszerzonego i przedłużyć pobyt o 1 dzień (do poniedziałku 7 lipca).

Liczba miejsc noclegowych determinuje liczbę uczestników, w tym roku planujemy więc udział w HotZlocie 160 osób. Zdajemy sobie sprawę, że zainteresowanie takim spotkaniem będzie znacznie większe, jednak przy oglądalności dobrychprogramów na poziomie blisko 7 mln unikalnych użytkowników miesięcznie, jakiego obiektu byśmy nie wybrali, zawsze będzie za mały. Spotkanie kierujemy zatem przede wszystkim do najbardziej aktywnych czytelników, którzy wyróżniają się ciekawymi wpisami na blogu, recenzjami, wartościowymi komentarzami, postami na forum czy zgłoszeniami interesujących programów. Wystosujemy do nich imienne zaproszenia uprawniające do priorytetowej rejestracji, dziękując im w ten sposób za wkład w rozwój portalu. Chęć udziału będzie mógł jednak zgłosić każdy — część miejsc zostanie rozdzielona w drodze losowania, tak aby wszyscy mieli równe szanse.

Czasu jest jeszcze bardzo dużo, wszystkich zainteresowanych udziałem zachęcamy zatem do większej aktywności. Jak można sobie „zapracować” na gwarantowaną wejściówkę? Przede wszystkim współtworząc blog czytelników. Wystarczy się zarejestrować, uzupełnić profil, ewentualnie zdefiniować wygląd swojego bloga i już można działać! Oczywiście blogi to nie wszystko — zachęcamy też do pisania recenzji ulubionych programów, udzielania się w komentarzach, pomagania innym użytkownikom na forum itd.

Ponieważ lista partnerów jest jeszcze otwarta, nie możemy na razie ogłosić szczegółowego programu ani też rozpocząć oficjalnej rejestracji. Planujemy jednak, że stanie się to na przełomie maja i czerwca. O HotZlocie informujemy już teraz, abyście mogli zarezerwować sobie czas z odpowiednim wyprzedzeniem. Zaznaczamy, że udział będą mogły wziąć wyłącznie osoby pełnoletnie, młodszych czytelników zmuszeni będziemy odesłać do późniejszej relacji i retransmisji sesji technicznych.

© dobreprogramy
s