r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Znaczenie mobilnego Windowsa bagatelizuje już nawet dyrektor Microsoftu

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

Trudno spodziewać się, aby tegoroczna konferencja Dreamforce zachowała się w pamięci Satyi Nadelli szczególnie ciepło. Mimo że nie można mówić o żadnym bardzo istotnym błędzie czy porażce, to zdarzyły się jednak pewne potknięcia, które szybko wychwycili czujni internauci.

Pisaliśmy już o wpadce, którą dyrektor Microsoftu zaliczył podczas prezentowania możliwości obsługiwania głosem Windowsa 10 i tego, jak dobrze radzi sobie asystentka głosowa Cortana. Cóż, z prezentacji można było wyciągnąć wnioski, że sobie nie radzi, przynajmniej na razie.

Takie zdarzenie można jednak uznać za trudne do uniknięcia. Bardziej zastanawiające jest to, że w pełni świadomie – czy to w wyniku własnej decyzji, czy też może zespołu odpowiedzialnego za przygotowanie prezentacji podczas Dreamforce i wizerunek Microsoftu – podjęto decyzję, którą można poniekąd uznać za umniejszenie znaczenia Windows Phone'a.

r   e   k   l   a   m   a

Otóż podczas prezentacji aplikacji Outlook na urządzenia mobilne rozpoczął on od… iPhone'a. Stwierdził on nawet, nawiązując w ten sposób do niedawnej prezentacji iPada Pro, że trzyma w dłoni nie zwykłego iPhone'a, ale iPhone'a Pro. Co czyni go tak wyjątkowym? Oczywiście zainstalowane na nim wszelkie dostępne na iOS-a aplikacje Microsoftu.

Cała historia ma oczywiście charakter anegdotyczny, ale może wiele mówić o osobistym stosunku Nadelli do Windows Phone'a. Dyrektor, słysząc śmiech wśród publiki, musiał bowiem w jakiś sposób wybrnąć z sytuacji. Stwierdził on, że wspomniany iPhone Pro jest całkiem ciekawy, a później – gdy w drugiej kolejności zostały zaprezentowane możliwości aplikacji na mobilnego Windowsa 10 – Nadella zażartował, że urządzenia z tym systemem używa częściej.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.