Activision i Raven otwierają kod dwóch gier, a Disney zamknie LucasArts

Activision i Raven otwierają kod dwóch gier, a Disney zamknie LucasArts

04.04.2013 13:18

Publikowanie kodu źródłowego niektórych starych już gier jest niemal tradycją. Dzięki temu kolejne pokolenia mają szansę zaczerpnąć wiedzy na temat gier oraz trochę się pobawić modyfikacjami.

Activision i Raven Software umieściły na SourceForge kod dwóch gier. Pierwszą z nich jest Star Wars Jedi Knight 2: Jedi Outcast, wydana w 2002 roku i bazująca na zmodyfikowanym silniku Quake III: Team Arena. Jej kod źródłowy można znaleźć tutaj.

Star Wars Jedi Knight 2: Jedi Outcast Trailer

Drugą grą jest nawiązującą do niektórych wątków z pozycji z 2002 roku Star Wars Jedi Knight: Jedi Academy, wydana w 2003, bazująca również na zmodyfikowanym silniku Quake III: Team Arena. Nad tym tytułem pracowała część zespołu, który stworzył Star Wars Jedi Knight 2: Jedi Outcast oraz ludzie odpowiedzialni za Star Trek: Voyager — Elite Force. Kod można znaleźć tutaj.

Kod obu gier jest dostępny na licencji GPLv2. Ich uwolnienie zbiegło się w czasie z informacją o smutnej przyszłości 30-letniego studia LucasArts. Disney nabył LucasArts razem z firmą filmową George'a Lucasa. Studio wypuściło w świat między innymi serie gier osadzonych w świecie Gwiezdnych Wojen, przedstawiających przygody dr Jonesa i pamiętne tytuły Monkey Island, ale dawno nie wydało hitu, który podbiłby serca graczy na całym świecie. Rozwój tytułów Star Wars: First Assault i Star Wars 1313 został wstrzymany, możliwe że gry te dokończy zewnętrzna firma.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)