Adobe Creative Suite 5 for Mac zadebiutuje wiosną

Adobe Creative Suite 5 for Mac zadebiutuje wiosną

Wojciech Cybulski
16.02.2010 17:12

Adobe kończy prace nad piątą odsłoną Creative Suite w wersji dla systemów Mac OS X. Ten dedykowany profesjonalistom pakiet umożliwia projektowanie stron internetowych oraz zaawansowaną edycję grafiki i wideo.

Wśród nowości wprowadzonych do poszczególnych programów można wymienić obecne w Photoshop CS5 narzędzia do retuszu pozwalające na łatwe usuwanie wybranych elementów sceny oraz filtry odpowiedzialne za technologię 3D. Flash CS5 oraz Dreamweaver CS5 zostały rozbudowane o liczne uprawienia poprawiające komfort pracy z kodem ActionScript. W związku z bojkotem technologii Flash w produktach Apple takich jak iPhone czy iPad, Flash CS5 będzie miał możliwość eksportu projektów do natywnego, zgodnego z App Store formatu Apple. InDesign CS5 zostanie wzbogacony o funkcje pozwalające na tworzenie elektronicznych publikacji z wykorzystaniem Flasha. Pakiet CS5 zostanie także rozbudowany o narzędzia do zarządzania projektami i ich szybkiego podglądu bez potrzeby uruchamiania aplikacji, w których były tworzone.

Przy tworzeniu CS5 for Mac Adobe korzystało z 64-bitowego frameworka Cocoa, dzięki czemu wszystkie składniki pakietu będą natywnie 64-bitowe. Zdaniem Adobe sprawi to, że wydajność poszczególnych składników oprogramowania wzrośnie od 8 do 12%, a programy będą mogły wykorzystać pamięć RAM powyżej 4GB limitu narzuconego na wszystkie 32-bitowe aplikacje.

Adobe Creative Suite 5 for Mac zostanie wydany wiosną tego roku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)