Adobe ogłasza Flash 11 oraz AIR 3

Grzegorz Niemirowski

21.09.2011 18:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Adobe Systems ogłosiła rychłe wydanie Flash Player 11 oraz Adobe AIR 3 dla Androida, Apple iOS (przez AIR), BlackBerry Tablet OS, Mac OS, Windows i innych platform.

Jedną z głównych nowości w wydanych produktach jest pełna akceleracja 2D i 3D, dająca według Adobe 1000-krotne przyspieszenie grafiki w stosunki do Flasha 10 i AIR 2. Wyświetlanie milionów animowanych obiektów przy 60 FPS ma nie sprawiać problemów. Akceleracja jest obecnie dostępna dla Mac OS i Windows, dla platform mobilnych znajduje się w wersji testowej. We Flashu dodano też ochronę DRM za pomocą Adobe Flash Access 3. W AIR dodano obsługę filmów HD przy wykorzystaniu kodeka H.264 z dźwiękiem 7.1. W zakresie wideo pojawiła się też obsługa wypożyczania i subskrypcji filmów, usługi te realizowane są za pomocą Adobe Flash Access i Adobe Pass. Nowy Flash dostępny jest na Linuksie, Windows i Mac OS także w wersji 64-bitowej.

W AIR wprowadzono Native Extensions, które dają programistom dostęp m.in. do czujników oświetlenia, magnetometrów, układów odpowiedzialnych za wibracje, podwójnych ekranów, funkcji komunikacyjnych NFC (Near Field Communications) i innych, w które wyposażone są nowoczesne urządzenia mobilne. Dodano także Captive Runtime, czyli możliwość rozprowadzania AIR 3 razem z aplikacjami, co upraszcza instalację. Użytkownicy nie muszą już ściągać AIR oddzielnie, mogą też aktualizować aplikację niezależnie od aktualizacji samego AIR.

Firma Adobe jest przekonana, że rosnąca popularność HTML5 nie oznacza końca Flasha. Oprogramowanie firmy Adobe ma się sprawdzać w grach, wideo a także aplikacjach multimedialnych i przetwarzających dane. Finalne wersje Flash Player 11 oraz AIR 3 zostaną wydane na początku października.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (33)