Algorytm znajdzie sobowtóra na stronie z erotycznymi kamerkami

Algorytm znajdzie sobowtóra na stronie z erotycznymi kamerkami

Algorytm znajdzie sobowtóra na stronie z erotycznymi kamerkami
27.09.2016 16:51, aktualizacja: 27.09.2016 17:05

Do czego może posłużyć technologia rozpoznawania twarzy? Chociażby do logowania się do komputera lub znajdowania znajomych w serwisie społecznościowym. Natomiast na stronie Megacams.me rozpoznawanie twarzy ma służyć do wyszukiwania seks-kamerek z osobami o określonych cechach wyglądu.

Algorytm rozpoznawania twarzy może przynieść wiele korzyści, oprócz wyżej wspomnianych, może pomóc w znalezieniu poszukiwanej osoby. Jednak jego wykorzystanie przez belgijską firmę już wzbudziło spore kontrowersje. Na stronie Megacams.me oferującej wyszukiwarkę erotycznych kamerek w Sieci, po przesłaniu zdjęcia, możemy otrzymać dostęp do kamerek kobiet (no i oczywiście mężczyzn), które będą podobne do osoby przedstawionej na naszej fotografii.

Wyszukanie odpowiedniej osoby sprowadza się do wrzucenia zdjęcia z dobrze widoczną twarzą. Jeśli algorytm znajdzie pasującą osobę, to zostaniemy powiadomienie na nasz adres e-mail. Twórcy obiecują, że dbają o prywatność i wrzucone zdjęcie nie zostanie ujawnione, a po 24 godzinach zostanie całkowicie usunięte z serwerów.

Firma nie podaje jaką dokładnie technologie rozpoznawania twarzy wykorzystuje, najpewniej jest to jednak Microsoft Cognitive Services, znane wcześniej jako Project Oxford. Według testu przeprowadzonego przez redaktorkę Techcruncha jej skuteczność jest niezadowalająca. Algorytmy radzą sobie z konturami twarzy, ale z innymi cechami już nie, mylą nawet ludzkie rasy. Jeśli więc oczekiwaliście, że znajdziecie kogoś podobnego do najładniejszej koleżanki, to może się nie udać. Z drugiej jednak strony trzeba powiedzieć, że redaktorka TechCruncha wgrała najgorsze zdjęcie, jakie mogła znaleźć.

Z pewnością znajdzie się grono osób, które skorzystają z tej usługi, nawet by z ciekawości wyszukać własnego sobowtóra. Jednak czy faktycznie chcielibyście, by ktoś wrzucał wasze zdjęcia na stronę oferującą erotyczne treści, aby znaleźć kogoś podobnego?

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)