Android Auto 10.4 do pobrania. Niektóre błędy wciąż nierozwiązane

Android Auto
Android Auto
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek

11.09.2023 07:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Android Auto 10.4 jest już dostępny do pobrania przez kierowców. Aktualizacja trafia sukcesywnie do wszystkich użytkowników automatycznie z poziomu sklepu Google Play i jak zwykle minie jeszcze kilka tygodni, nim dotrze do każdego - to wbrew pozorom czasochłonny proces.

Google jak zwykle pozostaje tajemniczy i nie publikuje dziennika zmian Androida Auto. Kierowcy muszą więc sami odkryć, co w ich przypadku zmieni się w systemie po instalacji. Jak podaje serwis autoevolution, Android Auto 10.4 na pierwszy rzut oka niestety nie wprowadza żadnej kluczowej nowości, widać za to, że nie stanowi również rozwiązania na problemy z zawieszającym się interfejsem Coolwalk.

Android Auto 10.4 w stabilnym wydaniu pojawił się na rynku zaledwie kilka dni od upublicznienia pierwszej bety. To stosunkowo krótki czas, który może potwierdzać, że tym razem testy przebiegły zaskakująco sprawnie, a co za tym idzie - nie dotyczyły kluczowy funkcji. W ostatnim czasie w kontekście Androida Auto opisywaliśmy między innymi błąd związany z ładowaniem smartfonów, ale to usterka znana co najmniej od lipca bieżącego roku (pomijając, że podobna wystąpiła już raz kilka lat temu).

Problem Androida Auto związany z interfejsem Coolwalk wspominany przez autoevolution dotyczy trudności w przełączaniu aplikacji z wykorzystaniem paska skrótów. W praktyce brak reagowania ekranu w tym obszarze sprawia, że z podzielonego ekranu nie da się skorzystać, nie mówiąc o możliwości wyłączenia nawigacji. Jak zaobserwowano, problem ma dotyczyć Google Maps, więc niewykluczone, że nie wynika z błędu w kodzie samego Androida Auto i zostanie rozwiązany wraz z przyszłymi aktualizacjami samej aplikacji do nawigowania.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)