Android Auto 10.4 do pobrania. Niektóre błędy wciąż nierozwiązane

Android Auto 10.4 do pobrania. Niektóre błędy wciąż nierozwiązane

Android Auto
Android Auto
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
11.09.2023 07:35

Android Auto 10.4 jest już dostępny do pobrania przez kierowców. Aktualizacja trafia sukcesywnie do wszystkich użytkowników automatycznie z poziomu sklepu Google Play i jak zwykle minie jeszcze kilka tygodni, nim dotrze do każdego - to wbrew pozorom czasochłonny proces.

Google jak zwykle pozostaje tajemniczy i nie publikuje dziennika zmian Androida Auto. Kierowcy muszą więc sami odkryć, co w ich przypadku zmieni się w systemie po instalacji. Jak podaje serwis autoevolution, Android Auto 10.4 na pierwszy rzut oka niestety nie wprowadza żadnej kluczowej nowości, widać za to, że nie stanowi również rozwiązania na problemy z zawieszającym się interfejsem Coolwalk.

Android Auto 10.4 w stabilnym wydaniu pojawił się na rynku zaledwie kilka dni od upublicznienia pierwszej bety. To stosunkowo krótki czas, który może potwierdzać, że tym razem testy przebiegły zaskakująco sprawnie, a co za tym idzie - nie dotyczyły kluczowy funkcji. W ostatnim czasie w kontekście Androida Auto opisywaliśmy między innymi błąd związany z ładowaniem smartfonów, ale to usterka znana co najmniej od lipca bieżącego roku (pomijając, że podobna wystąpiła już raz kilka lat temu).

Problem Androida Auto związany z interfejsem Coolwalk wspominany przez autoevolution dotyczy trudności w przełączaniu aplikacji z wykorzystaniem paska skrótów. W praktyce brak reagowania ekranu w tym obszarze sprawia, że z podzielonego ekranu nie da się skorzystać, nie mówiąc o możliwości wyłączenia nawigacji. Jak zaobserwowano, problem ma dotyczyć Google Maps, więc niewykluczone, że nie wynika z błędu w kodzie samego Androida Auto i zostanie rozwiązany wraz z przyszłymi aktualizacjami samej aplikacji do nawigowania.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)