Android Auto 11.3 do pobrania. Nadchodzą nowe funkcje

Android Auto 11.3 do pobrania. Nadchodzą nowe funkcje

Android Auto
Android Auto
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
12.02.2024 12:47

Android Auto 11.3 jest już dostępny do pobrania dla kierowców, którzy nie mogą się doczekać automatycznej aktualizacji systemu. Jak zwykle Google nie dzieli się informacjami o zmianach, ale w obliczu ostatnich zapowiedzi, użytkownicy Androida Auto mogą się spodziewać przynajmniej kilku nowości.

Android Auto 11.3 może bowiem skutecznie przybliżać użytkowników do zapowiedzianych w ubiegłym miesiącu licznych zmian związanych ze sztuczną inteligencją. Przy okazji premiery Samsunga S24 Google zapowiedział bowiem, że Android Auto zacznie między innymi rozpoznawać sens wiadomości tekstowych, które później będzie mógł streszczać (zamiast odczytywać) kierowcy.

Google znany jest z etapowego wdrażania nowych funkcji do Androida Auto oraz aktywowania ich po stronie serwera w wielu wydaniach jednocześnie. Często w praktyce okazuje się jednak, że aby dostrzec nowe funkcje, trzeba korzystać z jednego z najnowszych wydań aplikacji, stąd ręczna aktualizacja do Androida Auto 11.3 może się okazać kluczem do szybszego wyświetlenia nowych opcji.

Funkcje związane ze sztuczną inteligencją nie są jedynymi, na jakie można liczyć. Wcześniej Android Auto zaczął również wyświetlać typowe dla Samsunga ikony systemowych aplikacji na ekranie w samochodzie. Równolegle oczekiwane jest również wdrożenie budynków 3D do Map Google, choć w tym przypadku pojawienie się nowej opcji jest również zależne bezpośrednio od aktualizacji samej aplikacji do nawigacji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Warto pamiętać, że począwszy od Androida 10, Android Auto jest zintegrowany z systemem i aktualizowany automatycznie w tle bezpośrednio z Google Play. Ręczna instalacja może być wygodna zwłaszcza dla osób chcących wymusić szybsze uruchomienie nowej wersji Androida Auto lub mających problem z pobraniem aplikacji ze sklepu Google'a.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)