Android Auto 9.8 do pobrania. Nowości to zagadka

Android Auto 9.8 do pobrania. Nowości to zagadka

Android Auto
Android Auto
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
19.06.2023 10:14

Android Auto 9.8 jest już dostępny dla kierowców, ale jak zwykle kwestia nowych funkcji pozostaje zagadką. Mając jednak na uwadze wdrażane od tygodni poprawki wokół interfejsu Coolwalk, można zakładać, że w tym wydaniu Android Auto nie zaoferuje przełomowych nowości.

Kolejne wydania Androida Auto są zawsze nieco tajemnicze, jeśli chodzi o dostępne w nich nowości. Google nie udostępnia bowiem oficjalnego dziennika zmian, a niektóre nowe funkcje włączane są po stronie serwera, w dodatku w różnych momentach dla różnych konfiguracji oraz użytkowników. W efekcie zaktualizowany Android Auto 9.8 może dawać różne efekty u kilku osób korzystających z tego systemu.

Nie zmienia to jednak faktu, że Android Auto 9.8 może wprowadzać istotne poprawki błędów, co uda się potwierdzić dopiero samym użytkownikom na dniach. Ostatnio głośno było między innymi o niewidocznym widżecie pogody, który po aktualizacji interfejsu Androida Auto zaczął wyświetlać się tylko w niektórych samochodach o specyficznych proporcjach ekranów. Z czasem Google potwierdził, że widżet wróci na wszystkie wyświetlacze - być może Android Auto 9.8 przybliży do tego kierowców.

Po instalacji Androida Auto 9.8 może się okazać, że zmiany nie będą widoczne od razu. Google często zmienia w systemie drobiazgi, które mają znaczenie tylko dla konkretnych konfiguracji smartfon-samochód. Nie zmienia to jednak faktu, że nowa wersja to pakiet najświeższych poprawek, toteż kierowców spragnionych choćby najmniejszych zmian w systemie, zachęcamy do pobrania aktualizacji. Smartfony z Androidem 10 i nowszym aktualizują Androida Auto automatycznie, bo jest częścią systemu operacyjnego.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Android Auto ma coraz większe możliwości

W kontekście Androida Auto warto wspomnieć o stale rozszerzającej się bazie aplikacji, które współpracują z systemem w samochodzie. Niedawno wspominaliśmy o cennej aktualizacji aplikacji Tailwind, po której na ekranie w samochodzie wyświetlają się skróty do powiązanych urządzeń zdalnej obsługi bram.Kierowca korzystający z Androida Auto może otworzyć podjazd i garaż używając do tego wyłącznie ekranu w samochodzie.

Wcześniej do Androida Auto trafiła integracja z aplikacją Samsung SmartThings, która pozwala kontrolować inne elementy smart domu. Te opcje są dostępne dla wszystkich kierowców z Androidem auto dopiero od kilku miesięcy.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)